Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa. Legenda na tarczy?

Marek Papszun wraca do Rakowa, by uratować klub przed upadkiem po roku pełnym porażek i kontrowersji!

108

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Marek Papszun
Umarł król, niech żyje król

Po roku przerwy legenda klubu ponownie obejmuje stanowisko pierwszego trenera. To właśnie on poprowadził Raków od drugiej ligi do mistrzostwa Polski, tworząc historię, którą teraz ma szansę kontynuować. Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa. Legenda na tarczy?

Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa. Legenda na tarczy?

Plotki, które krążyły wśród kibiców Rakowa, wreszcie się potwierdziły. Marek Papszun wraca na ławkę trenerską Rakowa Częstochowa, pomimo spekulacji o propozycjach z innych klubów, w tym węgierskiego Ferencvarosu. Raków ogłosił w swoich mediach społecznościowych: „Trenerze, witamy ponownie! Nasza legenda, Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa i od początku przygotowań do nowego sezonu przejmie funkcję pierwszego trenera”.
Papszun prowadził Raków w latach 2016-2023, tworząc zespół, który odniósł sukcesy na polskim podwórku. Po zakończeniu sezonu 2022/2023, zdecydował się odejść, zostawiając stery swojemu asystentowi, Dawidowi Szwardze. Rok bez Papszuna nie był dla Rakowa udany. Klub, choć awansował do fazy grupowej europejskich pucharów, zajął tam ostatnie miejsce, a w PKO BP Ekstraklasie zajmuje obecnie szóstą lokatę. W Pucharze Polski odpadł w ćwierćfinale.

Nieudane poszukiwania

Papszun nie planował rocznej przerwy od zawodu. Poszukiwania nowego miejsca pracy stały się tematem wielu spekulacji. Łączony był z klubami takimi jak Girondins Bordeaux, Schalke 04, Szachtar Donieck, Dynamo Kijów, Olympiakos, Sunderland, Maccabi Hajfa, OFI Kreta, a także reprezentacjami Łotwy i Kanady. Jednak ostatecznie, mimo szerokiego zainteresowania, żadna z tych opcji nie doszła do skutku. Grecki Olympiakos zrezygnował z jego usług, głównie z powodu nieznajomości angielskiego, co stanowiło istotną przeszkodę w pracy za granicą. Papszun otwarcie wyrażał także żal wobec Cezarego Kuleszy, oskarżając go o manipulacje podczas wyboru nowego selekcjonerareprezentacji Polski.

Raków przyznaje się do błędu

Raków również musiał przyznać się do błędu. Po odejściu Papszuna brak jednej osoby wystarczył, by cały zespół zaczął się sypać. Próby z nowymi trenerami okazały się mniej efektywne niż powrót do sprawdzonego rozwiązania. Mimo kompetencji Dawida Szwargi, brakowało dyscypliny i powtarzalności w grze.

Obie strony, Papszun i Raków, potrafiły schować dumę do kieszeni i przyznać się do błędu, co w perspektywie polskiej piłki jest krokiem w dobrą stronę. Powrót Papszuna do Rakowa to klasyczne małżeństwo z rozsądku. Papszun zarabiał w Rakowie potężne pieniądze i teraz jego oczekiwania finansowe zapewne się nie zmniejszyły. Jeśli mu się nie uda, klub zapłaci za to słono. Jednak dalsze próby z innymi trenerami mogłyby okazać się jeszcze kosztowniejsze.

Konferencja prasowa

Konferencja z udziałem trenera Marka Papszuna oraz zarządu klubu odbędzie się w poniedziałek, 27 maja o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej w budynku klubowym przy ulicy Limanowskiego 83. Będzie to jedyna okazja do zadawania pytań do trenera oraz zarządu klubu w najbliższym czasie.

Raków i Papszun znów razem. To historia o sztuce przyznania się do błędu, która w polskim futbolu może stać się inspirującym przykładem na przyszłość.

Przeczytaj też inny artykuł: Koniec przygody Papszuna w Częstochowie.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński


Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia