Seryjny morderca wpadł przez TikToka – porażka hiszpańskiej Temidy

"El Titi" został złapany przez swoją popularność na TikToku - jego historia ujawnia nieudolność hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości

233

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ofiara seryjnego mordercy w worku na trawie
Seryjny morderca wpadł przez TikToka - hiszpański sąd uwierzył w resocjalizację recydywisty

Hiszpańska policja może pochwalić się złapaniem przestępcy, który sam naprowadził ją na swój trop. Stało się tak, gdyż seryjny morderca wpadł przez TikToka.

Hiszpańskim śledczym udało się zatrzymać seryjnego mordercę, który po wyjściu na wolność znowu zaczął zabijać. Udowodniono mu na razie jedno morderstwo, którego dopuścił się na terenie Andaluzji. Podejrzewa się go jednak o jeszcze jedno zabójstwo. Policji udało się wpaść na trop sprawcy dzięki filmom zamieszczanym przez niego na TikToku. Na tej platformie ma on około 3000 obserwujących, a swoje materiały zamieszczał tam regularnie. Hiszpańscy śledczy poinformowali, że zatrzymanym mordercą jest Juan Jurado Montilla, pseudonim „El Titi”. Policja posiada dowody, że w sierpniu 2022 roku zastrzelił on 21-letniego mężczyznę. Do zbrodni doszło w rezerwacie Los Montes w prowincji Malaga położonej na południu kraju.

Seryjny morderca wpadł przez TikToka – porażka wymiaru sprawiedliwości

Juan Jurado Montilla został zatrzymany w latach 80-tych ubiegłego wieku. Wówczas udowodniono mu popełnienie czterech morderstw. Został skazany na karę 123 lat pozbawienia wolności. Niestety, hiszpański wymiar sprawiedliwości zawiódł i seryjny morderca w 2013 roku opuścił zakład karny. Stało się tak w wyniku liberalizacji prawa wobec osób osadzonych w zakładach karnych za najcięższe zbrodnie. Sąd uznał, że „El Titi” skutecznie przeszedł proces resocjalizacji i nie stanowi już zagrożenia dla społeczeństwa. Decyzja ta okazała się wielką pomyłką. W śledztwie prowadzonym po zabójstwie w Maladze kluczowy był materiał DNA, który morderca pozostawił na zamku plecaka zastrzelonego mężczyzny. Śledczy rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Zadanie to nie sprawiło im jednak większej trudności, bo 62-letni Juan Jurado Montilla regularnie zamieszczał filmy na TikToku i wciąż zdobywał nowych fanów.

Elektroniczny trop kluczowy dla śledczych

Sama obecność „El Titi” na popularnej platformie mogłaby nie wystarczyć. Seryjny morderca wpadł przez TikToka, ponieważ prowadzący sprawę policjanci skojarzyli datę nagrania jednego z filmów w pobliżu miejsca zbrodni w rezerwacie Los Montes. Powołujący się na hiszpańską policję portal 20 Minutos informuje ponadto, że seryjny morderca mógł też dokonać zabójstwa 42-letniej kobiety z Walencji. Wszelki kontakt z nią urwał się w sierpniu 2023 roku. Obecnie jednak „El Titi” nie został jeszcze oskarżony o popełnienie tego czynu. Sprawa jest rozwojowa i śledczy nadal pracują nad odkryciem kryminalnej przeszłości recydywisty.

To nietypowa sytuacja, w której seryjny morderca zostaje uznany przez sąd za w pełni zresocjalizowanego. Pozostaje zadać sobie pytanie, czym kierował się hiszpański wymiar sprawiedliwości, podejmując taką decyzję wobec 4-krotnego zabójcy.

Przeczytaj też o popełnionym ostatnio na 84-letniej seniorce makabrycznym morderstwie w Warszawie.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia