Tragedia nad oceanem – przymusowe lądowanie w Bangkoku

Samolot lecący z Londynu do Singapuru wpadł w silne turbulencje nad oceanem - jedna osoba zginęła a co najmniej kilka jest rannych

185

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

tragedia nad oceanem - ofiary turbulencji w samolocie
tragedia nad oceanem - samolot wpadł w silne turbulencje

Dzisiaj rozegrała się prawdziwa tragedia nad oceanem. Lot rejsowy SQ321 linii Singapore Airlines z Londynu do Singapuru napotkał na  silne turbulencje. Doprowadziły one do śmierci jednej osoby i obrażeń u co najmniej kilku innych.

Samolot wpadł w silne turbulencje nad Oceanem Indyjskim około 3 godziny przed planowanym lądowaniem w Singapurze. Według portalu FlightRadar24 maszyna gwałtownie obniżyła lot z 37 000 stóp (ponad 11 km) do 31 000 stóp (ok. 9,5 km), a następnie przez około 10 minut utrzymywała się na tej wysokości. Następnie samolot ponownie obniżył lot i niecałe pół godziny później awaryjnie lądował w Bangkoku. Przyczyny turbulencji i dokładne okoliczności zdarzenia na pokładzie samolotu wciąż nie są znane. Linie lotnicze Singapore Airlines współpracują z tajlandzkimi służbami, aby ustalić przebieg tragedii oraz zapewnić poszkodowanym pasażerom wszelką niezbędną pomoc. Na lotnisku w Bangkoku ląduje również dodatkowy personel medyczny.

Tragedia nad oceanem – ofiary turbulencji

Eksperci ds. lotnictwa podkreślają, że urazy odniesione przez pasażerów w wyniku turbulencji są stosunkowo rzadkie, ale mogą mieć poważne konsekwencje. Nawet niewielkie zjawiska tego typu prowadzą do przemieszczania się przedmiotów w kabinie. Najczęściej największych obrażeń doznają pasażerowie, którzy podczas turbulencji nie są przypięci pasami. Załogi samolotów posiadają narzędzia do przewidywania turbulencji i są przeszkolone w reagowaniu na tego typu sytuacje. Linie lotnicze apelują do pasażerów o przestrzeganie zaleceń bezpieczeństwa i zapinanie pasów podczas lotu. Na filmie opublikowanym na platformie X przez lotnisko w Bangkoku widać kawalkadę karetek pogotowia ratunkowego jadących w kierunku samolotu. Na pokładzie samolotu było 211 pasażerów i 18 członków załogi. Warto pamiętać, że choć latanie jest bezpieczne, to jednak turbulencje są zjawiskami atmosferycznymi, których często nie da się uniknąć.

Jak zachować się w przypadku turbulencji?

Tragedia nad oceanem nie musiała oznaczać ofiar w ludziach. Odpowiednie zadbanie o swoje bezpieczeństwo może w znaczny sposób ograniczyć ryzyko obrażeń, a nawet śmierci. Oto kilka wskazówek, jak zachować się w przypadku turbulencji:

• Zapnij pasy bezpieczeństwa. To najważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby chronić się przed obrażeniami. Upewnij się, że pasy są ciasno zapięte.

• Zaufaj załodze. Postępuj zgodnie z jej instrukcjami i nie panikuj.

• Pochyl się do przodu i chwyć przednie siedzenie lub podłokietniki. Pomoże to ustabilizować ciało i zapobiec uderzeniom w inne osoby lub przedmioty.

• Jeśli masz ze sobą luźne przedmioty, schowaj je pod fotelem lub w schowku. Latające przedmioty mogą stanowić zagrożenie dla Ciebie i innych osób.

• Unikaj spożywania alkoholu i napojów gazowanych. Mogą one nasilić nudności i wymioty, które często towarzyszą turbulencjom.

• Jeśli odczuwasz nudności lub zawroty głowy, weź głębokie oddechy i zamknij oczy. Pomoże to złagodzić objawy.

Pamiętaj, że turbulencje są zjawiskiem naturalnym i zwykle nie stanowią zagrożenia. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, możesz zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas lotu.

Poznaj, jak wygląda podróż samolotem osoby niepełnosprawnej.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia