Nie Żyje Matka i 6-letnia Córka. Tragedia w Tczewskich Łąkach.

Tragiczny pożar w Tczewskich Łąkach: 6-letnia dziewczynka i jej matka zginęły w nocnym pożarze budynku mieszkalnego i warsztatu, służby pracują pod nadzorem prokuratora.

126

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pożar w Tczewskich Łąkach


To tragiczne wydarzenie miało miejsce w nocy, kiedy w Tczewskich Łąkach w województwie pomorskim doszło do pożaru budynku mieszkalnego i warsztatu. W wyniku pożaru zginęły dwie osoby: 6-letnia dziewczynka i jej matka. Na miejscu zdarzenia pracują obecnie służby ratunkowe oraz prokurator, prowadząc śledztwo mające na celu ustalenie przyczyn pożaru.

Do pożaru doszło w godzinach nocnych, co dodatkowo utrudniło akcję ratunkową. Pomimo szybkiej interwencji straży pożarnej, nie udało się uratować życia matki i dziecka. Aktualnie trwa zabezpieczanie miejsca zdarzenia oraz zbieranie dowodów, które mogą pomóc w ustaleniu przyczyn tego tragicznego wypadku.

Kapitan Michał Myrda, rzecznik prasowy tczewskiej straży pożarnej. Poinformował, że zgłoszenie o pożarze w Tczewskich Łąkach, w powiecie tczewskim, wpłynęło w środę około godziny 4 rano. Kiedy strażacy dotarli na miejsce, okazało się, że płoną zarówno budynek warsztatowy, jak i mieszkalny, które były już całkowicie objęte ogniem — zrelacjonował.

Kapitan Michał Myrda dodał, że z płonącego budynku udało się ewakuować jednego mężczyznę. Niestety, strażacy odnaleźli wewnątrz dwa ciała: około 30-letniej kobiety oraz jej 6-letniego dziecka. Mężczyzna, który zdołał się wydostać, doznał poparzeń i został przetransportowany do szpitala.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych na pogorzelisku. Te działania mają na celu ułatwienie dalszych czynności prowadzonych przez policję i prokuraturę. Które będą badały okoliczności zdarzenia. Obecnie przyczyna pożaru nie jest znana. Zostanie ona ustalona przez biegłego, który przeprowadzi szczegółowe dochodzenie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia