Chcesz tanio zamieszkać w Poznaniu? – Musisz się pospieszyć

Tylko do końca maja można składać wnioski pozwalające tanio wynająć mieszkanie w Poznaniu - poznaj szczegóły programu

115

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

tanie mieszkania w Poznaniu
tanie mieszkania w Poznaniu - obniżki czynszu i dodatki mieszkaniowe

Mieszkasz w Poznaniu lub myślisz o wprowadzeniu się do tego miasta, ale boisz się kosztów? Jeżeli się pospieszysz, tanie mieszkania w Poznaniu nie okażą się tylko pobożnym życzeniem.

Program „POZnań – i zamieszkaj” oferuje szeroki wybór lokali dostosowanych do potrzeb różnych grup społecznych. Dostępne są mieszkania:

• jednopokojowe o powierzchni od 30 do 40 mkw., idealne dla singli, par lub osób szukających kameralnego lokum,

• dwupokojowe o powierzchni od 45 do 55 mkw., stwarzające komfortowe warunki dla pary lub rodziny z dzieckiem,

• trzypokojowe o powierzchni od 60 do 67 mkw., zapewniające przestronną przestrzeń dla całej rodziny.

Aby skorzystać z programu, należy nie tylko spełnić określone kryteria, ale przede wszystkim się pospieszyć. Wnioski przyjmowane są do końca miesiąca. Warto podkreślić, że część lokali została zaprojektowana z myślą o osobach z niepełnosprawnością ruchową, co czyni program jeszcze bardziej otwartym i dostępnym.

Dla kogo tanie mieszkania w Poznaniu?

Wnioski o najem mieszkania w ramach programu „Poznań i zamieszkaj” można składać do 31 maja 2024 r. Formularze rekrutacyjne oraz szczegółowe informacje dotyczące programu dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta Poznania. Warto jednak już teraz wiedzieć, co decyduje o udziale w programie. Średni miesięczny dochód w gospodarstwie domowym w przeliczeniu na osobę nie może być niższy niż 2779,97 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego oraz 1985,55 zł w gospodarstwie wieloosobowym,
Górny limit dochodowy na osobę w gospodarstwie jednoosobowym wynosi 6079,33 zł, w dwuosobowym – 4255,53 zł, trzyosobowym – 3917,79 zł oraz czteroosobowym – 3444,95 zł. Wnioskodawcy nie mogą posiadać tytułu prawnego do mieszkania położonego na terenie Poznania. O kolejności umieszczenia na liście najemców decyduje uzyskana liczba punktów. Można je otrzymać za rozliczanie podatku dochodowego w Poznaniu lub posiadanie dzieci.

Dlaczego warto skorzystać z programu?

Tanie mieszkania w Poznaniu, jakie można wynająć w ramach programu „Poznań i zamieszkaj” to szereg korzyści dla osób o niezbyt wysokich dochodach. Najemcy mieszkań mogą liczyć nie tylko na atrakcyjne ceny, ale również na stabilność i bezpieczeństwo mieszkaniowe. Umowy na czas nieokreślony dają gwarancję długoterminowego zamieszkania. Dodatkowym atutem są dopłaty do czynszu, które mogą znacząco obniżyć miesięczne koszty utrzymania mieszkania. Wysokość dopłaty uzależniona jest od dochodu gospodarstwa domowego oraz metrażu lokalu mieszkalnego. Oprócz dopłat do czynszu, najemcy mogą również ubiegać się o dodatki mieszkaniowe, przyznawane przez Gminę Miasto Poznań. Nie czekaj! Złóż wniosek już dziś i zyskaj szansę na tanie i komfortowe mieszkanie w Poznaniu!

Pamiętaj, że liczba miejsc w programie jest ograniczona, dlatego warto złożyć wniosek jak najszybciej.

Poznaj też inny program mieszkaniowy wprowadzany na terenie całego kraju Mieszkanie na start.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia