Policja bezskutecznie szuka Daniela Obajtka!

Były Prezes Orlenu ukrywa się przed przesłuchaniami? Szczerba: "Policja szuka Obajtka, ale on ukrywa się za granicą"

174

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Eurowybory - Daniel Obajtek wygrywa listę PiS
Daniel Obajtek nie pojawił się na przesłuchaniach komisji śledczej ds. afery wizowej.

Daniel Obajtek, były prezes Orlenu, miał zostać przesłuchany przez prokuraturę oraz komisję śledczą ds. afery wizowej, jednak pozostaje nieuchwytny. Poseł KO Michał Szczerba poinformował, że policja szuka Obajtka pod różnymi adresami w całym kraju, ale hipoteza, że Obajtek nie przebywa w Polsce, staje się coraz bardziej prawdopodobna. Komisja śledcza ds. afery wizowej wezwała Daniela Obajtka na przesłuchanie 28 maja, chcąc go zapytać m.in. o niezatrudnienie polskich przedsiębiorców przy budowie kompleksu petrochemicznego Olefin III. Jednak Obajtek nie odebrał wezwania. Michał Szczerba w rozmowie z TVN24 ujawnił, że adres podawany przez Obajtka jako miejsce zamieszkania nie jest aktualny.

Policja, działając na wniosek Szczerby, szuka Obajtka w całym kraju, ale wszelkie próby doręczenia wezwań kończą się niepowodzeniem. Wezwania na przesłuchanie od prokuratury również nie zostały odebrane, co potwierdza, że Obajtek prawdopodobnie nie przebywa w Polsce. Szczerba apeluje do Jarosława Kaczyńskiego o zakończenie obstrukcji, zarzucając próby sparaliżowania pracy komisji. Obajtek ma odpowiedzieć na pytania dotyczące zatrudniania obcokrajowców przy inwestycjach Orlenu i Grupy Azoty. Szczerba podkreśla, że w przypadku tych inwestycji system przyznawania wiz został rozszczelniony, co umożliwiło nielegalne przyznawanie wiz cudzoziemcom. Obajtek został również wezwany na przesłuchanie do prokuratury w związku z tzw. taśmami Obajtka, ujawnionymi w czerwcu 2018 rok

Gdzie Jest Daniel Obajtek? Poszukiwania w całym kraju.

Szczerba informuje, że próby doręczenia wezwania trwają w kilku miejscach w Polsce, ale bezskutecznie. Zdaniem Szczerby, Obajtek udaje, że przebywa w kraju i prowadzi kampanię wyborczą, mimo że rzeczywistość może być inna. Policjanci w całym kraju próbują dostarczyć mu co najmniej dwa wezwania – z komisji i prokuratury. Komisja śledcza chce przesłuchać Obajtka i Tomasza Hinca, byłego prezesa Grupy Azoty, na temat zatrudniania obcokrajowców przy inwestycjach. Obajtek, kandydat na europosła, został także wezwany do prokuratury w sprawie taśm i innych zarzutów związanych z jego prezesurą, w tym fuzji Orlenu z Lotosem. Poszukiwania Daniela Obajtka w Polsce na razie nie przynoszą rezultatów. Komisja śledcza i prokuratura czekają na jego stawiennictwo, aby wyjaśnić kontrowersyjne kwestie związane z aferą wizową i zarzutami korupcyjnymi. Czy były prezes Orlenu pojawi się na przesłuchaniach, czy nadal będzie unikał odpowiedzialności? Czas pokaże, czy policja zdoła doręczyć wezwania i jakie będą dalsze kroki prawne w tej sprawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia