Nazistowski skandal na niemieckiej wyspie dla bogaczy – film

Do Internetu wyciekł film, na którym dzieci bogaczy na wyspie Sylt śpiewają nacjonalistyczne i rasistowskie hasła - niemieckie władze komentują sprawę

208

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Skandal na niemieckiej wyspie
Skandal na niemieckiej wyspie

Nazistowski skandal w Niemczech wybuchł na ekskluzywnej wyspie Sylt. Bawiąca się w jednym z lokali grupa młodych zamożnych ludzi śpiewała „Niemcy dla Niemców, obcokrajowcy wynocha!”. Rasistowskie zachowanie zdecydowanie potępiły niemieckie władze.

Wyspa Sylt położona jest na Morzu Północnym . Nazywana jest wyspą „pięknych i bogatych”. Na jednej z ulic – Stroenwai, znajdują się luksusowe rezydencje, wytworne butiki i bary należące do celebrytów. Jeżdżą tam też wysokiej klasy samochody – Ferrari, Mercedesy klasy G oraz Bentleye. Jak pisze „Bild”: „To hotspot dla bogatych i sławnych na Sylcie”. W lokalu Pony często odbywają się imprezy dzieci gwiazd telewizyjnych, artystów i zamożnych przedsiębiorców. To właśnie tam doszło do skandalicznego zachowania bawiących się osób. Film, który wyciekł do mediów społecznościowych, pokazuje młodych ludzi z bogatych rodzin, świętujących Zielone Świątki na zewnątrz klubu „Pony”. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie rasistowskie zachowanie bawiących się osób.

Nazistowski skandal w Niemczech – młodzi rasiści

Jak napisał niemiecki dziennik „Bild”: „Z różowym winem i szampanem w kieliszkach, dobrze sytuowani goście śpiewają «Niemcy dla Niemców, obcokrajowcy wynocha!» (Deutschland den Deutschen, Auslaender raus), do melodii piosenki «L’amour Toujours» włoskiego DJ-a Gigi D’Agostino. W ostatnich miesiącach neonaziści wielokrotnie wykorzystywali tę piosenkę do głoszenia ksenofobicznych haseł”. Jeden z gości wykonał też gest podobny do hitlerowskiego pozdrowienia. Film można zobaczyć pod tym linkiem. Nagranie spotkało się z oburzeniem niemieckich polityków oraz osób zajmujących się walką z rasizmem. Do sprawy odniósł się także lokal „Pony”, w którym zarejestrowano film. Na jego profilu na Instagramie pojawił się wpis: „Dystansujemy się od wszelkich form rasizmu i dyskryminacji”. Dużo ostrzej zachowanie młodych rasistów skomentował kanclerz Niemiec – Olaf Scholz. W Piątek w Berlinie powiedział: „To jasne, że takie hasła są odrażające i nie do przyjęcia”.

Ksenofobia i nacjonalizm

Nazistowski skandal w Niemczech skomentowała także komisarz rządu RFN ds. walki z rasizmem Reem Alabali-Radovan. Powiedziała: „goście klubu dla celebrytów na Sylcie otwarcie i bezwstydnie głoszą prawicowe, ekstremistyczne i rasistowskie hasła przeciwko imigrantom i ich potomkom. To obrzydliwe i nie do zniesienia.”.

Sprawa skandalu na Sylcie po raz kolejny uświadamia problem rosnących nastrojów ksenofobicznych i nacjonalistycznych w Niemczech. Wydaje się, że bogactwo i pochodzenie nie chronią przed ideologią nienawiści, a wręcz przeciwnie – mogą stać się czynnikiem sprzyjającym jej rozprzestrzenianiu się. Należy pamiętać, że tego typu incydenty nie odzwierciedlają całej niemieckiej społeczności. Niemcy są krajem o bogatej historii i kulturze, otwartym na różne narodowości i religie. Ważne jest, aby stanowczo przeciwstawiać się wszelkim przejawom ksenofobii i dyskryminacji, budując społeczeństwo tolerancji i wzajemnego szacunku.

Przeczytaj o tym, że w  Niemczech 13-latek zadźgał bezdomnego Polaka, a jego kolega nagrywał film.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia