PiS nie wyrzuci Ziobrystów, ale nie będzie za nich umierać

PiS nie wyrzuci Ziobrystów, ale nie będzie za nich umierać i nie ma zamiaru ich chronić kosztem swojej reputacji

107

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

PiS nie wyrzuci Ziobrystów, ale nie będzie za nich umierać i nie ma zamiaru ich chronić kosztem swojej reputacji
PiS nie wyrzuci Ziobrystów, ale nie będzie za nich umierać i nie ma zamiaru ich chronić kosztem swojej reputacji

W obliczu skandalu z Funduszem Sprawiedliwości, PiS wyraźnie odcina się od polityków Suwerennej Polski. „Nikt za nimi nie będzie płakać” – takie komentarze można usłyszeć od członków Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego nie zamierza wyrzucać ziobrystów z klubu, ale także nie będzie ich bronić. Afera z Funduszem Sprawiedliwości może zakończyć kariery kilku polityków związanych z Zbigniewem Ziobrą. PiS nie wyrzuci Ziobrystów ale nie będzie chołubić.

PiS Odwraca Się od Problemów Suwerennej Polski i Ziobrystów

Liderzy Suwerennej Polski bronią się, twierdząc, że Donald Tusk próbuje ich „zniszczyć”, ponieważ sprzeciwiają się unijnej polityce, którą uważają za szkodliwą dla Polski. Ziobryści bez rządowego zaplecza i środków z Funduszu Sprawiedliwości nie stanowią większego zagrożenia dla Tuska, ale nadal wierzą, że gdyby wrócili do władzy, ich rozliczenia „ekipy Tuska” byłyby druzgocące【17†source】【18†source】.

PiS stara się unikać odpowiedzialności za skandal z Funduszem Sprawiedliwości. Politycy partii przekazują, że zarzuty Tomasza Mraza to „zemsta Romana Giertycha” i próba „odwrócenia uwagi od drożyzny”. Były rzecznik rządu, Piotr Mueller, podkreślił, że Fundusz podlegał wyłącznie Ministerstwu Sprawiedliwości, co ma na celu odsunąć odpowiedzialność od PiS. Kaczyński stwierdził w Sejmie, że Mraz jest „agentem”, ale obecnie politycy PiS są bardziej wstrzemięźliwi w obronie ziobrystów【17†source】【18†source】.

Brak Ochrony Ziobryści w Panice

Dla PiS najlepszym scenariuszem byłoby rządzenie bez udziału ludzi Ziobry. Chociaż PiS nie planuje wyrzucać Suwerennej Polski z klubu, nie zamierza też ich bronić przed zarzutami. Jeśli wnioski o uchylenie immunitetów posłom tej partii wpłyną do Sejmu, posłowie PiS mają głosować przeciwko. PiS nie będzie kłaść się Rejtanem za ziobrystami, zostawiając ich na łasce sądów i prokuratury.

W szeregach Suwerennej Polski panuje nerwowość. Liderzy tej formacji zapowiadają pozwy przeciwko Tomaszowi Mrazowi i Romanowi Giertychowi, ale ich działania wydają się desperackie. Afera z Funduszem Sprawiedliwości może poważnie zaszkodzić ich politycznej przyszłości, PiS nie wyrzuci Ziobrystówa ale nie zamierza im pomagać w obronie.

Zarzuty Mraza i Brak Komisji Śledczej

Tomasz Mraz oskarża Suwerenną Polskę o nierzetelne zarządzanie Funduszem Sprawiedliwości, twierdząc, że konkursy były ustawiane pod konkretne podmioty. Dokumenty były rzekomo przygotowywane w sposób uniemożliwiający poznanie prawdy o funkcjonowaniu funduszu. Nie będzie powołana komisja śledcza, a prokuratura planuje postawić zarzuty niektórym posłom Suwerennej Polski. PiS nie będzie się tłumaczyć za swoich dawnych koalicjantów, zostawiając ich samym sobie w obliczu nadchodzących procesów sądowych.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia