Zuchwały napad na stację paliw w Kępnie – poszukiwany sprawca

W sobotnią noc w Kępnie nieznany sprawca napadł na stację paliw i ukradł gotówkę - obecnie trwa obława policji

145

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

napad na stację paliw w Kępnie - ręka trzymająca broń
Napad na stację paliw w Kępnie - sprawca był uzbrojony

W sobotnią noc miał miejsce napad na stację paliw w Kępnie. Zamaskowany napastnik wszedł do budynku i zagroził sprzedawczyni przedmiotem przypominającym broń. Następnie zabrał pieniądze i uciekł z miejsca przestępstwa.

Do przestępstwa doszło w sobotę o 03:30 w nocy. Nieznany sprawca napadł na stację paliw przy ul. Solidarności w Kępnie. Według tamtejszej policji zamaskowany mężczyzna wszedł do budynku i zagroził znajdującej się tam pracownicy przedmiotem przypominającym broń. Następnie zażądał od kobiety wydania gotówki z kasy. Pracownica stacji paliw dała mu około 2000 zł. Napastnik zabrał pieniądze i uciekł z miejsca przestępstwa. Komendant policji w Kępnie zarządził alarm w jednostce. Oznacza to, że wszyscy policjanci pracują nad tym, aby ustalić i zatrzymać sprawcę napadu. Rzecznik prasowy kępińskiej policji poinformował, iż obecnie trwają przesłuchania świadków zdarzenia. Trwa także zabezpieczanie zapisu z kamer monitoringu i badanie śladów pozostawionych na miejscu przestępstwa.

Napad na stację paliw w Kępnie – trwa obława

Po napadzie policja w Kępnie zorganizowała szeroko zakrojoną obławę na sprawcę. Zaangażowano ponad 70-ciu funkcjonariuszy. W akcji brali też udział przewodnicy z psami tropiącymi. Choć sprawcy napadu nie udało się jeszcze zatrzymać, to policja zna już jego wizerunek. Rysopis trafił do policjantów z Kępna oraz okolic – Wrocławia, Oleśnicy, Ostrowa i Kalisza. Rzecznik KWP w Poznaniu Andrzej Borowiak poinformował: „Wystawiono posterunki KPP Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów, KMP Kalisz, KWP Opole – KPP Kluczbork, KPP Namysłów, KWP Łódź – KPP Wieruszów, KWP Wrocław z KPP Oleśnicą.”. W momencie napadu na stacji znajdowali się tylko pracownicy. Na szczęście nikt nie ucierpiał. W ostatnich latach obserwuje się wzrost liczby napadów na stacje benzynowe w Polsce. Według danych Komendy Głównej Policji w 2023 roku doszło do 62 takich zdarzeń, z czego 45 z użyciem broni palnej.

Jak działają sprawcy?

Sobotni napad na stację paliw w Kępnie to jeden z przykładów tego brutalnego przestępstwa. Do najczęstszych metod działania sprawców należą:

• Grożenie kasjerowi bronią palną lub imitacją broni i żądanie wydania pieniędzy z kasy.

• Użycie niebezpiecznego narzędzia, np. noża lub maczety, w celu zastraszenia kasjera.

• Zagrożenie użyciem przemocy i żądanie wydania pieniędzy.

Sprawcy to najczęściej mężczyźni w wieku 20-40 lat. Często działają pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Właściciele stacji benzynowych mogą podjąć szereg kroków, aby zapobiec napadom, m.in.:

• Zainstalowanie monitoringu w obrębie stacji i sklepu

• Zatrudnienie ochrony

• Stosowanie sejfów do przechowywania pieniędzy

• Przeprowadzenie szkoleń dla pracowników z zakresu postępowania w przypadku napadu

• Ograniczenie ilości gotówki w kasie

Ważne jest również, aby pracownicy stacji benzynowych byli świadomi zagrożenia i wiedzieli, jak się zachować w przypadku napadu. Należy pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, a nie ochrona mienia.

Przeczytaj też  o ostatnim napadzie na konwój z pieniędzmi w Żarach.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia