Fundusz Sprawiedliwości pod Lupa NIK i Prokuratury od poniedziałku

Ryzyko Przestępczości w Funduszu Sprawiedliwości dla Ofiar przestępstw, funduszu prowadzonego przez min sprawiedliwości

99

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fundusz Sprawiedliwości pod lupą NIK
Fundusz Sprawiedliwości i panowie od Ziobry pod lupą NIK

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) pod przewodnictwem Mariana Banasia zapowiedziała kontrolę Funduszu Sprawiedliwości. To wynik zeznań i nowych informacji obciążających poprzednie kierownictwo funduszu. Banaś podkreślił, że działalność przestępcza mogła mieć miejsce. W przeszłości NIK stwierdziła, że w funduszu wydano nieprawidłowo nawet 280 milionów złotych.

Nagrania i Nowe InformacjeKontrola ze Skarbówką i Prokuraturą

Były dyrektor departamentu Funduszu Sprawiedliwości, Tomasz Mraz, przedstawił nagrania i informacje, które wskazują na nieprawidłowości. NIK postanowiła przeprowadzić kolejną kontrolę we współpracy z Krajową Administracją Skarbową oraz prokuraturą. Kontrola rozpocznie się w poniedziałek, 27 maja. Marian Banaś zaznaczył, że dzięki nowym dowodom lepiej rozumieją mechanizmy, które tam obowiązywały.

Kontrola będzie przeprowadzona w ścisłej współpracy z Krajową Administracją Skarbową oraz prokuraturą. Marian Banaś podkreślał, że NIK jest organem niezależnym i ma obowiązek pokazać, jak publiczne środki są wydawane. Niezależnie od tego, kto jest odpowiedzialny za ich wydawanie. Kontrola ma na celu dokładne sprawdzenie wszelkich działań finansowych funduszu.

Działania Finansowe i Ryzyko Przestępczości w Funduszu dla Ofiar i Dobra Społecznego

NIK nie jest w stanie samodzielnie sprawdzić pewnych działań finansowych, takich jak przelewy. Tym zajmie się Krajowa Administracja Skarbowa. Z kontroli NIK wynika, że istnieje ryzyko działań przestępczych w funduszu. Prokuratura ma zbadać, czy te działania można kwalifikować jako przestępcze. Kontrola obejmie także sprawdzenie, czy pieniądze były wydawane zgodnie z prawem.

Fundusz Sprawiedliwości miał wspierać ofiary przestępstw i działania na rzecz dobra społecznego. Niestety, nowe informacje wskazują, że mógł być zarządzany w sposób skrajnie polityczny i kumoterski. To dramatyczne odkrycia, które rzucają cień na intencje i działania osób odpowiedzialnych za zarządzanie funduszem.

Afera z Funduszem Sprawiedliwości może mieć poważne konsekwencje polityczne. PiS próbuje odciąć się od problemów ziobrystów, nie zamierzając ich bronić. Wielu polityków z Suwerennej Polski może stracić swoje kariery. Mimo że liderzy Suwerennej Polski twierdzą, że to atak polityczny, prawdziwe rozliczenie może dopiero nadejść.

Przyszłość Funduszu Sprawiedliwości

Przyszłość Funduszu Sprawiedliwości stoi pod znakiem zapytania. NIK, Krajowa Administracja Skarbowa i prokuratura muszą przeprowadzić szczegółową kontrolę. Wyniki tej kontroli mogą prowadzić do daleko idących zmian w zarządzaniu funduszem oraz postawienia zarzutów osobom odpowiedzialnym za nieprawidłowości. To moment prawdy, który może mieć dalekosiężne konsekwencje dla polskiego systemu sprawiedliwości.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia