Zmarł Richard M. Sherman Twórca Magii Disneya 2 krotny zdobywca Oskara

Zmarł Richard M. Sherman Twórca Magii Disneya, autor muzyki do Księgi Dżunglii, Mary Poppins i innych przebojów Disneya

126

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zmarł Richard M. Sherman Twórca Magii Disneya
Zmarł Richard M. Sherman Twórca Magii Disneya

Richard M. Sherman, wraz ze swoim zmarłym bratem Robertem napisał piosenki do klasyka Disneya z 1964 roku „Mary Poppins”. Także napisał piosenkę „It’s a Small World”, zmarł. Miał 95 lat. Informacja została ogłoszona na stronie internetowej The Walt Disney Company. Sherman został opisany jako „jeden z najbardziej płodnych kompozytorów-autorów tekstów w historii rozrywki rodzinnej. To kluczowy członek wewnętrznego kręgu kreatywnych talentów Walta Disneya”. W ogłoszeniu podano, że Sherman zmarł w sobotę w Cedars-Sinai Medical Center w Beverly Hills w Los Angeles z powodu choroby związanej z wiekiem.

Kim Był Richard M. Sherman?

Richard M. Sherman był jednym z najważniejszych kompozytorów i autorów tekstów w historii rozrywki rodzinnej. Wraz ze swoim bratem Robertem, Richard stworzył wiele niezapomnianych piosenek. Piosenek które stały się integralną częścią klasycznych filmów Disneya i atrakcji w parkach tematycznych na całym świecie.

Bracia Sherman są najbardziej znani z pracy nad filmem „Mary Poppins” z 1964 roku. Ich talent przyniósł im dwa Oscary w 1965 roku za najlepszą oryginalną muzykę oraz najlepszą oryginalną piosenkę „Chim Chim Cher-ee”. Richard i Robert Sherman byli także autorami muzyki do innych kultowych filmów Disneya, takich jak „Księga dżungli” i „Bedknobs and Broomsticks”.

Oprócz filmów, muzyka braci Shermanów wzbogaciła wiele atrakcji w parkach tematycznych Disneya. Ich piosenka „It’s a Small World” stała się hymnem kultowej przejażdżki, która prezentuje różne kultury świata śpiewające tę samą melodię w różnych językach. Inne znane utwory to „There’s a Great Big Beautiful Tomorrow” oraz „The Tiki, Tiki, Tiki Room”.

Oskary i nie tylko

Praca Shermana została wielokrotnie doceniona. Oprócz Oscarów, bracia zdobyli także nagrodę Grammy za najlepszą oryginalną muzykę do „Mary Poppins”. Byli nominowani do Oscara jeszcze siedem razy w latach 70. za inne filmy Disneya.

Richard M. Sherman zmarł w wieku 95 lat, ale jego twórczość żyje dalej w sercach milionów ludzi na całym świecie. Bob Iger, CEO The Walt Disney Company, nazwał go „ucieleśnieniem tego, co oznacza być Legendą Disneya”. Sherman stworzył z bratem Robertem ukochane klasyki, które stały się cenną częścią ścieżki dźwiękowej naszego życia. Jego wpływ na świat rozrywki jest niezaprzeczalny i pozostanie na zawsze w pamięci jako twórca magii Disneya.

Cytaty i Refleksje

Richard Sherman opisał piosenkę „It’s a Small World” jako „modlitwę o pokój”, podkreślając przesłanie jedności i harmonii, które przewija się przez jego twórczość. Jego piosenki nie tylko bawią, ale także niosą głębokie przesłanie, które rezonuje z publicznością na całym świecie. Richard M. Sherman pozostawił po sobie bogate dziedzictwo, które będzie inspirować kolejne pokolenia twórców i miłośników muzyki Disneya.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia