AfD dało popis nazistowkiej retoryki przed Eurowyborami

Hasła wyborcze AfD coraz bardziej przypominają te od NSDAP i dzięki temu poparcie wśród obywateli rośnie, czy już trzeba się bać?

100

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

AfD czy NSDAP
AfD coraz bardziej nazistowskie

Prawicowy niemiecki poseł wygłosił komentarze tak skrajne, że jego partia została potępiona przez innych liderów skrajnej prawicy. To doprowadziło do zerwania koalicji w Parlamencie Europejskim. AfD coraz bardziej nazistowskie.

AfD zdaje się przybierać coraz bardziej nazistowskie szaty czy może odkrywa prawdziwe JA?

Maximilian Krah z partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) powiedział, że nie uważa wszystkich członków SS za automatycznie przestępców. Twierdzi, że niektórzy z nich byli rolnikami. „Zanim ogłoszę kogoś przestępcą, chcę wiedzieć, co zrobił. Nigdy nie powiem, że każdy, kto nosił mundur SS, był automatycznie przestępcą” – powiedział Krah włoskiej gazecie La Repubblica.

AfD zakazała Krahowi wystąpień publicznych, a po publikacji wywiadu zawiesiła go. Jest oskarżony o spowodowanie „ogromnych szkód dla partii w obecnej kampanii wyborczej”.

W czwartek koalicja partii skrajnej prawicy w Parlamencie Europejskim wyrzuciła AfD z grupy Tożsamość i Demokracja (ID), mówiąc, że nie chcą być kojarzeni z incydentami związanymi z Krahem. Liderzy francuskiej partii Zgromadzenie Narodowe (RN) również odcięli się od AfD, twierdząc, że partia „przekroczyła czerwone linie”.

Hasła wyborcze AfD coraz bardziej przypominają te od NSDAP

Joe Düker z Centrum Monitorowania, Analiz i Strategii (CeMAS) powiedział, że skrajna prawica próbuje przedstawić się jako bardziej umiarkowana. „Populiści skrajnej prawicy zawsze starają się przemawiać do szerokiej bazy wyborców i nadać sobie wizerunek czystszy niż są w rzeczywistości.”

W Niemczech miała miejsce seria incydentów, w których członkowie AfD otwarcie wyrażali ideologie skrajnej prawicy. Björna Höcke, regionalnego lidera AfD ukarano grzywną za używanie zakazanych nazistowskich haseł. Mimo to Höcke zamierza kandydować w nadchodzących wyborach stanowych i jest faworytem do wygranej.

Według Lorenz Blumenthaler z Fundacji Amadeu Antonio, te incydenty nie wydają się szkodzić partii w Niemczech. Düker zauważył, że trend wzrastającego ekstremizmu AfD prawdopodobnie będzie się utrzymywał. „Możemy oczekiwać, że rzeczy bardziej radykalne, bardziej ekstremalne staną się bardziej akceptowalne.”

Obywatelom Republiki Federalnej coraz bardzie podoba się AfD

AfD jest pod nadzorem krajowym ze względu na zagrożenie dla demokracji w Niemczech, a mimo niedawnego spadku, obecnie sondaże pokazują, że mają wyższe poparcie niż każda z trzech partii w koalicji rządzącej krajem.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia