Systemowe nadużycia i polityczne machinacje – Fundusz Sprawiedliwości

Propozycje korupcyjne i manipulacje konkursowe - czyli Suwerenne decyzje Ziobry w Funduszu Sprawiedliwości

102

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fundusz Sprawiedliwości rozdaje garnki Dziwne uwielbienie miał poprzedni rząd do Kół Gospodyń choć rolnikom zafundował Zielony Ład
Fundusz Sprawiedliwości rozdaje garnki Dziwne uwielbienie miał poprzedni rząd do Kół Gospodyń choć rolnikom zafundował Zielony Ład

W ostatnich dniach ujawniono skandaliczne praktyki związane z Funduszem Sprawiedliwości. Praktyki które rzucają poważne oskarżenia na rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość (PiS) oraz Suwerenną Polskę Zbigniewa Ziobry. Poseł Konfederacji, Stanisław Tyszka, ujawnił, że będąc jeszcze członkiem Kukiz’15, otrzymał od PiS propozycję dołączenia do ich partii. W zamian oferowano mu dostęp do środków z Funduszu Sprawiedliwości, który miał być wykorzystywany do celów politycznych.

Propozycje korupcyjne i manipulacje konkursowe – czyli Suwerenne decyzje Ziobry w Funduszu Sprawiedliwości

Stanisław Tyszka wskazuje, że oferowane środki z Funduszu Sprawiedliwości były przeznaczane na cele polityczne. To stanowi poważne naruszenie zasad etyki i uczciwości w polityce. Propozycje miały pochodzić od osób zarządzających Funduszem, co sugeruje, że korupcyjne praktyki mogły być systemowe i sięgać najwyższych szczebli władzy.

Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości, podczas posiedzenia zespołu do spraw rozliczeń PiS ujawnił dramatyczną prawdę. Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz minister Marcin Romanowski zlecał organizowanie konkursów pod wybrane podmioty. Podmioty te, preferowane przez ministrów, były informowane o warunkach konkursów jeszcze przed ich oficjalnym ogłoszeniem. Także otrzymywały pomoc w przygotowywaniu ofert.

Współpraca z prokuraturą i dowody w postaci nagrań

Prokuratura Krajowa poinformowała, że Tomasz Mraz od lutego współpracuje ze śledczymi i był wielokrotnie przesłuchiwany w charakterze podejrzanego. Portal Onet.pl oraz TVP Info przekazały, że były współpracownik Zbigniewa Ziobry nagrywał rozmowy w Ministerstwie Sprawiedliwości przez około dwa lata. Nagrania te, liczące około 50 godzin, trafiły do prokuratury i mogą stanowić kluczowy dowód w śledztwie.

Rewelacje Tyszki oraz zeznania Mraza sugerują, że Fundusz Sprawiedliwości był wypaczony. Fundusz który służy wspieraniu osób poszkodowanych w wyniku przestępstw, został wykorzystywany do celów politycznych przez Suwerenną Polskę. Środki miały być przeznaczane na wspieranie wybranych podmiotów i osób, co mogło stanowić formę kupowania lojalności i wsparcia politycznego.

Stanisław Tyszka, były poseł Kukiz’15 i kandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jednoznacznie ocenił zarząd funduszu. Pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości były rozkradane i wykorzystywane na cele partyjne. Podkreślił, że PiS próbowało go „kupić” przez długi czas, oferując dostęp do funduszy w zamian za polityczne poparcie.

Implikacje polityczne i społeczne

Oskarżenia te mają poważne implikacje polityczne i społeczne. Ujawnienie korupcyjnych praktyk może wpłynąć na wizerunek PiS oraz Suwerennej Polski, podważając ich wiarygodność i uczciwość. Skandal ten może również wpłynąć na nastroje społeczne i zaufanie do instytucji państwowych, zwłaszcza tych odpowiedzialnych za sprawiedliwość i ochronę praw obywateli.

Wobec tych poważnych oskarżeń, niezbędne jest przeprowadzenie dokładnego i niezależnego śledztwa, które wyjaśni wszystkie aspekty tego skandalu oraz pociągnie odpowiedzialnych do odpowiedzialności prawnej. Ujawnione praktyki pokazują, jak daleko mogą sięgać manipulacje polityczne i korupcja, gdy brakuje odpowiedniego nadzoru i transparentności w zarządzaniu publicznymi środkami.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia