Poznaj ministerstwo od kuchni!!! Fundusz Sprawiedliwości rozdaje garnki Kołom Gospodyń Wiejskich

Fundusz Sprawiedliwości rozdaje garnki Dziwne uwielbienie miał poprzedni rząd do Kół Gospodyń choć rolnikom zafundował Zielony Ład

112

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fundusz Sprawiedliwości rozdaje garnki
Fundusz Sprawiedliwości rozdaje garnki

W gminie Tuszów Narodowy wiceminister Marcin Warchoł wręczał garnki i patelnie kupione z Funduszu Sprawiedliwości, co wywołało wiele kontrowersji. Mimo to, wójt gminy, Andrzej Głaz, bronił tego działania, podkreślając, że wspieranie kół gospodyń wiejskich było „świetnym pomysłem”. Fundusz Sprawiedliwości rozdaje garnki a MON dotuje Koła Gospodyń i parafie, innowacyjność PiS nie zna granic.

Kontrowersyjne dotacje z Funduszu Sprawiedliwości – Gary miał na imię…

Tomasz Mraz, były dyrektor departamentu Funduszu Sprawiedliwości, ujawnił, że dotacje często trafiały do instytucji wskazywanych przez polityków Solidarnej Polski. Pojawiały się pytania, jaki związek ma pomaganie ofiarom przestępstw z kupowaniem patelni i garnków.

Wójt Andrzej Głaz chwalił działania Zbigniewa Ziobry i jego współpracowników, twierdząc, że dotacje były dobrze spożytkowane. Podkreślał, że teraz możliwości uzyskania wsparcia są wyraźnie mniejsze, a nowe władze powinny znaleźć podobne programy wsparcia.

Minister Sprawiedliwości ogłosił konkurs na zorganizowanie wydarzeń „w zakresie przeciwdziałania przyczynom przestępczości”, w ramach którego koła gospodyń mogły uzyskać do 5 tys. zł. Wójt Tuszowa Narodowego zdobył sprzęt kuchenny wart 16,2 tys. zł dla czterech kół.

Scenografia kuchni czyli Fundusz Sprawiedliwości rozdaje garnki

Podczas uroczystości wręczania sprzętu, Marcin Warchoł podkreślał, że Fundusz Sprawiedliwości wspiera koła gospodyń, które pielęgnują polskie tradycje i patriotyzm. W ten sposób rozdano ponad 9 mln zł na setki kół.

Tomasz Mraz zeznał, że dotacje wygrywały instytucje wskazywane przez polityków Solidarnej Polski, co wzbudziło wątpliwości co do transparentności tych działań. Pojawiały się pytania o rzeczywisty wpływ programu na poziom bezpieczeństwa.

Koło Gospodyń Wiejskich w Staszicu, które otrzymało dwuskrzydłową lodówkę z Funduszu Sprawiedliwości, teraz korzysta ze wsparcia fundacji Biedronki. Przewodnicząca koła, Lucyna Momot, podkreśla, że fundusze są dobrze wykorzystywane na spotkania z seniorami, a krytyka jest nieunikniona przy działalności publicznej. Dziwne to zachowania i dziwne jak widać obowiązki ministrów. Czy pamiętacie że Minister Obrony Narodowej też rozdawał pomoc materialną Kołom Gospodyń Wiejskich.

Dziwne uwielbienie miał poprzedni rząd do Kół Gospodyń choć rolnikom zafundował Zielony Ład. Dodatkowo zafundował rolnikom zboże z Ukrainy.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia