Auto z komisu czy od osoby prywatnej – gdzie kupić samochód używany?

gdzie kupić samochód używany, od osoby prywatnej czy przez komis a może u dilera bo wtedy automa krótką ale jednak gwarancję

111

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

gdzie kupić samochód używany, od osoby prywatnej czy przez komis
gdzie kupić samochód używany, od osoby prywatnej czy przez komis

Zakup samochodu używanego zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Oczywiście, istnieją różne formy nabycia takiego pojazdu; można go kupić od osoby prywatnej, z komisu lub w salonie samochodowym auto pozostawione w rozliczeniu przez poprzedniego właściciela. Sprawdźmy, który sposób będzie dla nabywcy najbardziej wiarygodny i korzystny.

Zakup samochodu od osoby prywatnej

Najszybciej i bez problemu możemy kupić samochód, który obserwujemy na co dzień w swojej okolicy lub miejscu pracy. Zdarza się, że samochód, jakim jesteśmy zainteresowani, zbywa osoba z naszego otoczenia. Wtedy mamy pewność, że samochód nie jest kradziony, wiemy jak był użytkowany i czy właściciel dbał o jego stan techniczny i wygląd. Jeśli zaś  nie mamy wymarzonego samochodu „na oku”, to cały proces zakupu jest bardzo czasochłonny, absorbujący i składa się z kilku etapów:

 • poszukiwanie, które wiąże się z wielogodzinnym przeglądaniem stron internetowych czy ogłoszeń na platformach sprzedażowych,
 • dojazdy do oferującego pojazd, które zwykle nie kończą się sfinalizowaniem zakupu za pierwszym razem,
 • samodzielne sprawdzenie historii pojazdu i kompletności dokumentacji, co wymaga orientacji w tym zakresie, zwłaszcza jeśli chodzi o samochód sprowadzony z zagranicy,
 • sprawdzenie stanu technicznego auta w stacji kontroli pojazdów na własny koszt lub odpłatne skorzystanie z pomocy mechanika samochodowego, 
 • negocjowanie ceny i sfinalizowanie transakcji.

Zakup samochodu używanego z komisu

Zakup auta z komisu przebiega o wiele sprawniej, ponieważ przeprowadzenie całego procesu zakupowego możemy zlecić pośrednikowi. Wówczas możesz zdać się na fachową pomoc w zakupie samochodu z komisu.

Decydując się na używane auto z komisu, unikasz żmudnego procesu poszukiwania najlepszego dla Ciebie samochodu. Zarówno stacjonarnie, jak i w zakupie samochodu przez Internet, masz możliwość porównania różnych marek, modeli i roczników. Jeśli żaden samochód z komisu nie spełnia Twoich kryteriów, to Twój indywidualny opiekun w krótkim czasie znajdzie preferowany przez Ciebie pojazd.

Auta z komisu są sprawdzone pod względem technicznym, posiadają aktualny przegląd, ważne ubezpieczenie OC oraz kompletną dokumentację. Komisy samochodowe, mające już swoją renomę na rynku, nie mogą sobie pozwolić na utratę zaufania Klientów, dlatego każde auto z komisu jest wyborem pewnym i sprawdzonym.

Kupując używane auto z komisu, nabywca może skorzystać z różnych form finansowania: pożyczki, kredytu, czy leasingu, który jest idealnym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz co jakiś czas wymienić samochód na inny. W komisie samochodowym można po kilku latach użytkowania zostawić auto w rozliczeniu za nowsze. Finalizując zakup samochodu od osoby prywatnej, takiej możliwości nie ma.

Zakup z komisu czy od osoby prywatnej?

Każda forma zakupu samochodu posiada swoje cechy charakterystyczne. Porównajmy zatem zakup auta z komisu z nabyciem od osoby prywatnej.

Podobieństwa:

 • jazda próbna,
 • negocjowanie ceny,
 • możliwość samodzielnego sprawdzenia stanu technicznego, historii serwisowej oraz wnętrza pojazdu pod kątem czystości i stopnia eksploatacji.

Różnice:

 • duży wybór marek i modeli aut z komisu,
 • nieco wyższa cena auta z komisu ze względu na marżę,
 • brak gwarancji na samochód od osoby prywatnej, gwarancja na auto z komisu udzielana jest z reguły na dwa lata,
 • w komisie całą procedurę kupna-sprzedaży przeprowadza indywidualny opiekun,
 • kupując od osoby prywatnej, wszystkich czynności zakupowych dokonujesz osobiście,  
 • wiele form finansowania samochodu przy zakupie auta z komisu.

O tym, która forma zakupu samochodu będzie dla Ciebie bardziej pomyślna, zdecydujesz samodzielnie. Zakup auta z komisu jest szybki i pewny, w każdej kwestii możesz zdać się na pomoc pośrednika, również w sprawach załatwienia formalności związanych z zakupem. W zamian za kompleksową usługę, komis pobiera opłatę, ale Ty nie musisz zajmować się niczym. Komisy oferują również szereg usług pozakupowych.

Sprawdź tutaj: https://autosearch.pl/kup-samochod/

Wybierając auto od osoby prywatnej, ryzyko zakupu „nietrafionego” samochodu jest większe, a kontakt ze sprzedającym zwykle kończy się wraz z podpisaniem umowy i zapłatą. Dochodzenie jakichkolwiek roszczeń jest niezwykle trudne, zwłaszcza jeśli kupimy samochód od handlarza. Od osoby prywatnej kupisz samochód nieco taniej niż auto z komisu, ale musisz posiadać szeroką wiedzę i umiejętność negocjacji.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia