Ojciec Rydzyk chce „uwolnić Polskę od kłamstwa”

Rydzyk apeluje o modlitwę i uwalnia darczyńców od chęci posiadania dóbr materialnych, robi to niezwykle skutecznie

120

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ojciec Rydzyk chce
Ojciec Rydzyk chce "uwolnić Polskę od kłamstwa"

Redemptorysta ojciec Tadeusz Rydzyk zapowiada nową krucjatę – tym razem celem jest „uwolnienie Kościoła i Polski od kłamstwa”. W swoim stylu zapowiada, że lipcową pielgrzymkę na Jasną Górę poświęci oczyszczeniu kraju z nieprawdy. Apeluje do premiera Donalda Tuska, by ten nie wprowadzał społeczeństwa w błąd. Kłamliwymi informacjami o „ogromnych dotacjach” dla Rodziny Radia Maryja, ojciec Rydzyk wyraził swoje zaniepokojenie kłamstwem w życiu publicznym. Zawsze był piewcą prawdy i dobroci więc to go RAZI!

Rydzyk apeluje o modlitwę i uwalnia darczyńców od chęci posiadania – SKUTECZNIE

Ojciec Rydzyk, zwrócił się do słuchaczy, dramatycznie prosił o gorącą modlitwę. Modlitwę w intencji „oddalenia od nas – od całej Polski – demonów kłamstwa”. Można by pomyśleć, że do tej pory musiał walczyć jedynie z siłami ciemności. Teraz najwyraźniej musi stawić czoła także politykom.

Dyrektor Radia Maryja skarżył się, że jego stacja jest „hejtowana i zwalczana” na różne sposoby. Przypomniał, że już od pewnego czasu pewne organizacje atakują jego słuchaczy, zwłaszcza od czasu, gdy zostali oni nazwani „moherowymi beretami”. W jego słowach pobrzmiewał żal i oburzenie, jakby sam osobiście nigdy nikogo nie krytykował.

Rydzyk zauważył, że ostatnio nasiliło się „obrzucanie błotem” w jego kierunku, mające na celu zniszczenie jego reputacji w opinii publicznej. Twierdzi, że po wypowiedziach Donalda Tuska w Białymstoku, który mówił o „imperium ojca Rydzyka” i „rzekomych” dotacjach dla Rodziny Radia Maryja, postanowił zwrócić się do swojej „rodziny”.

Rydzyk kontra Tusk – Modlitwa o „oddalenie demonów kłamstwa”

Ojciec Rydzyk zarzucił Tuskowi wprowadzanie ludzi w błąd. Podkreśla, że jego praca jest poświęcona „na chwałę Bożą” i dla dobra ojczyzny. Dramatycznie pytał: „Dlaczego pan nas dyskryminuje?”. Kto by pomyślał, że ktoś, kto tak głośno walczy o prawdę, mógłby kiedykolwiek być posądzony o coś innego?

Kończąc swoje wystąpienie, ojciec Rydzyk apelował o modlitwę w intencji „oddalenia demonów kłamstwa”. Przywołał słowa Jezusa, mówiąc, że „szatan jest ojcem kłamstwa i mordercą człowieka od początku”, apelując do swoich słuchaczy, by byli „ludźmi prawdy i szanowali godność każdego człowieka”.

Wnioski i hipokryzja

Podsumowując, nie można nie dostrzec ironii w tym, że osoba, której stacja od lat jest oskarżana o szerzenie kontrowersyjnych treści, teraz wzywa do walki z kłamstwem. Może ojciec Rydzyk powinien zacząć od siebie i swojego „imperium”. To co mu udaje się najskuteczniej to uwalnianie wiernych od dóbr materialnych.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia