Cud, że nikt nie zginął. Pijany ukraiński kierowca wywrotki taranuje auta i autobus miejski. FILM

Tragiczny wypadek w Olsztynie. 42-letni kierowca ciężarówki miał ponad 2 promile alkoholu Cud, że nikt nie zginął: 26 osób poszkodowanych, 12 w szpitalu

240

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymał się dopiero po zjechaniu z przydrożnej skarpy.

W poniedziałek, 27 maja 2024 roku, doszło do tragicznego wypadku drogowego na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie. 42-letni kierowca wywrotki, będąc pod wpływem alkoholu, staranował autobus miejski oraz cztery samochody osobowe, a następnie uderzył w wiatę przystankową i wjechał do głębokiego rowu. Zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych w pobliżu zespołu szkół ekonomicznych. Policja otrzymała zgłoszenie i natychmiast wysłała na miejsce patrol. – Policjanci przybyli na miejsce już w czasie, gdy trwała akcja ratunkowa, więc pomogliśmy strażakom i służbom medycznym w ratowaniu życia – relacjonuje mł. asp. Jacek Wilczewski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

W wypadku uczestniczyło 26 osób, z czego 12 zostało przetransportowanych do szpitala. Do szpitala trafił także kierowca ciężarówki, który został wstępnie uznany za sprawcę zdarzenia. – Kierowca jadąc ulicą Bałtycką od strony Gutkowa w stronę centrum miasta stracił panowanie nad kierownicą, zjeżdżał na przeciwne pasy ruchu, staranował cztery pojazdy osobowe, z czego jeden dachował, następnie zawadził o wiatę przystankową i uderzył tył autobusu komunikacji miejskiej – dodaje Wilczewski.

Policja powiadomiła, że ​​to obcokrajowiec, nie wskazuje jego narodowości.

Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu. „To cud, że nikt nie zginął”

Kierowca ciężarówki miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obecnie przebywa w pomieszczeniu dla zatrzymanych w KMP Olsztyn, gdzie trzeźwieje, a policjanci czekają na możliwość przeprowadzenia dalszych czynności wyjaśniających. Według nieoficjalnych informacji, kierowca jest 42-letnim obywatelem Ukrainy, jednak policja nie potwierdza tych doniesień. Mężczyzna miał wracać z pracy w chwili wypadku. Na szczęście, nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń.

Na szczęście żadna osoba nie znajdowała się w pobliżu przystanku w momencie wypadku, dzięki czemu nikt z pieszych nie ucierpiał. – Całe szczęście ta ciężarówka była pusta, nie miała załadunku, ponieważ z załadunkiem mogłaby osiągnąć większą moc. To cud, że w tak poważnym zdarzeniu nikt nie zginął – mówi mł. asp. Jacek Wilczewski. Komenda Miejska Policji w Olsztynie prowadzi dochodzenie pod kątem spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Jeśli kierowca usłyszy takie zarzuty, grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ciężarówka, którą kierował 42-latek, prawdopodobnie należy do prywatnej firmy budowlanej z powiatu nowomiejskiego.

Policja i prokuratura będą kontynuować śledztwo, aby dokładnie ustalić przyczyny i przebieg tego dramatycznego zdarzenia. Kluczowa w tej sprawie może być analiza zapisu z kamer zainstalowanych na skrzyżowaniach. Według nieoficjalnych informacji dziennikarza RMF FM na nagraniach widać, jak 42-letni kierowca z impetem wjeżdża na dwupasmową część ulicy Bałtyckiej i jadąc w kierunku centrum miasta, uderza cztery samochody osobowe. Wygląda to tak, jakby nie panował nad pojazdem, który odbija się od lewej i prawej krawędzi drogi i ostatecznie uderza w autobus miejski i przystanek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia