Fiat 500 najnowsza generacja w wersji spalinowej

Fiat 500 będzie produkowany gdzieś na świecie, a niewykorzystane przez koncern Stellantis linie produkcyjne tyskiego zakładu opuszczać będzie Leapmotor T03 - elektryczny hatchback, pierwszy model chińskiej marki w Europie.

160

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fiat 500 najnowsza generacja w wersji spalinowej
Fiat 500 najnowsza generacja w wersji spalinowej

Najnowsza generacja modelu Fiat 500 będzie miała wersję spalinową, ponieważ na elektrycznej platformie zostanie zbudowana odmiana wyposażona w hybrydę. Według planów Stellantis, będzie to większość tworzonych „pięćsetek”.

Dla przypomnienia, powrót modelu Fiat 500 na rynek nastąpił w 2007 roku i okazał się znakomitym pomysłem. Fiat 500 przeszedł kilka modernizacji oraz jeden lifting, ale założenia i design nie zmieniły się. Fiat 500 nadal jest bestsellerem na rynku.

Produkowany przez 17 lat w fabryce w Tychach, Fiat 500 w tradycyjnej wersji ostatecznie przestanie zjeżdżać z linii montażowej. Miał zostać zastąpiony przez zupełnie nową, całkowicie elektryczną generację. Stało się inaczej i Fiat jednak postanowił zweryfikować swoje plany. Jest niemal pewne, że nowy model Fiata 500 otrzyma odmianę z silnikiem spalinowym. Włoska prasa podała taką informację już w marcu, a kolejne informacje potwierdzają taką decyzję. Rzecznik Stellantis przyznaje, że taka opcja jest rozważana.

Fiat 500 najnowsza generacja w wersji spalinowej. Auto z historią - Fiat 500 – włoski Maluch we wczesnej wersji - autor zdjęcia: Krzysztof
Fiat 500 najnowsza generacja w wersji spalinowej. Auto z historią – Fiat 500 – włoski Maluch we wczesnej wersji – autor zdjęcia: Krzysztof

Miał być elektryk, będzie również hybryda. Stellantis może na tym wiele zyskać

Spalinowa odmiana osadzona zostanie na platformie, która miała być wykorzystywana wyłącznie do aut elektrycznych. Według niepotwierdzonych informacji nowy cel produkcyjny będzie wynosić 200 tysięcy sztuk rocznie, a 125 tysięcy z nich ma posiadać napęd hybrydowy.

Pierwszy kwartał przyniósł spadek liczby aut wyprodukowanych w Mirafiori o 51 procent. Dlatego rząd włoski wystosował apel do Tavaresa, o zwiększenie zaangażowanie we włoski przemysł, znajdujący się w kryzysie. Może to być strzał w dziesiątkę, gdyż Stellantis skieruje nowy model do produkcji. Z drugiej strony Włosi otrzymają nowego, spalinowego Fiata 500 co może ponownie postawić sprzedaż tego auta na nogi. Dla informacji trzeba wiedzieć że od stycznia do kwietnia 2024 r. elektryczny wariant sprzedał się w nakładzie zaledwie 12 186 egz.

Leapmotor T03 Interior and Exterior 4K w wersji 2024, następca Fiat 500 najnowsza generacja w wersji spalinowej.
Leapmotor T03 Interior and Exterior 4K w wersji 2024, następca Fiat 500 najnowsza generacja w wersji spalinowej.

Fiat 500 w Polsce ustępuje miejsca modelowi Leapmotor T03

Fiat podejmując próbę produkcji „pięćsetki” z silnikiem spalinowym, nie może wrócić do zakładu w Tychach gdzie zakończono jego produkcję. Wynika to z nowych unijnych regulacji, które dotyczą aspektów cyberbezpieczeństwa.  Regulacje wchodzą w życie 7 lipca 2024 r. Dotychczasowy Fiat 500 produkowany w Polsce nie otrzymał wymaganej homologacji, z tego powodu nie będzie mógł być sprzedawany w UE.

Linie produkcyjne zostaną jednak wykorzystane przez koncern Stellantis, ponieważ z tyskiego zakładu wyjeżdżać będzie Leapmotor T03 – elektryczny hatchback, który jest pierwszym modelem tej chińskiej marki na Starym Kontynencie.

Zapraszam do lektury artykułu – Fiat Mobi – skąd się wzięło 500 tysięcy sztuk

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy!

Miłośnicy Garbusa i Ogórka mogą się wybrać na GarBusem na zlot Bezpieczna Podróż w sezonie 2024

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia