Kontrowersje wokół Jacka Kurskiego, nawet w Kancelarii Prezydenta za nim nie przepadają

Kontrowersje wokół Jacka Kurskiego, według sondażu IBRiS, Jacek Kurski jest jednym z polityków, którym Polacy najbardziej nie ufają.

124

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kontrowersje wokół Jacka Kurskiego, według sondażu IBRiS, Jacek Kurski jest jednym z polityków, którym Polacy najbardziej nie ufają.
Kontrowersje wokół Jacka Kurskiego, według sondażu IBRiS, Jacek Kurski jest jednym z polityków, którym Polacy najbardziej nie ufają.

Jacek Kurski, były prezes TVP, kandyduje do Parlamentu Europejskiego z listy PiS na Mazowszu. Opublikował w serwisie X nagranie, była premier Beata Szydło deklaruje, że gdyby była mieszkanką Mazowsza, zagłosowałaby na niego w wyborach. Kurski, cieszący się wsparciem Jarosława Kaczyńskiego, opatrzył to nagranie podziękowaniami dla Szydło, wywołując tym samym burzę w mediach społecznościowych.

Ale żeby aż tak? O Kurskim? hmmm…

Ostra reakcja Marcina Mastalerka

Na wpis Kurskiego zareagował Marcin Mastalerek, szef Kancelarii Prezydenta RP i jeden z najbliższych doradców prezydenta Andrzeja Dudy. Mastalerek, nie kryjący swojej niechęci do Kurskiego, skomentował post jednym słowem: „obrzydliwe”. Jego reakcja odzwierciedla napięcia i podziały wśród najwyższych rangą polityków związanych z obozem rządzącym.

Według sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie portalu Onet, Jacek Kurski jest jednym z polityków, którym Polacy najbardziej nie ufają. Aż 67,4% respondentów zadeklarowało brak zaufania do Kurskiego, podczas gdy jedynie 9,8% wyraziło zaufanie, a 9,6% pozostało obojętnych. Kurski przewodzi w rankingu nieufności, wyprzedzając takich polityków jak Zbigniew Ziobro (65,4% nieufności) i Jarosław Kaczyński (60,3% nieufności).

Polityczna kariera Kurskiego i kontrowersje

Mimo niskiego poziomu zaufania społecznego, Jacek Kurski nadal odgrywa znaczącą rolę w polskiej polityce. Głównie dzięki wsparciu kluczowych postaci PiS, w tym Jarosława Kaczyńskiego. Jego nominacja na kandydata do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca na liście PiS na Mazowszu świadczy o jego niezmiennie silnej pozycji w partii.

Kurski jest znany ze swojej kontrowersyjnej kariery medialnej i politycznej. Wzbudza mieszane uczucia zarówno wśród wyborców, jak i w samym obozie rządzącym. Jego czas jako prezesa TVP był okresem intensywnej propagandy prorządowej. To zjednało mu wielu przeciwników, ale także zapewniło lojalność wśród partyjnych liderów.

Reakcja Marcina Mastalerka na poparcie Kurskiego przez Beatę Szydło podkreśla wewnętrzne napięcia w obozie władzy. Mastalerek, jako doradca prezydenta Dudy, ma znaczący wpływ na polityczne decyzje. Jego otwarta krytyka Kurskiego wskazuje na głębokie podziały wśród polityków PiS.

Przyszłość Kurskiego

Niechęć, jaką Jacek Kurski wzbudza nawet wśród swoich partyjnych kolegów, stawia pod znakiem zapytania jego przyszłość polityczną. Pomimo poparcia ze strony Kaczyńskiego i Szydło, niska popularność wśród wyborców oraz ostre reakcje ze strony innych polityków mogą utrudnić mu osiągnięcie sukcesu w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Jacek Kurski pozostaje jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskiej polityce. Jego kampania do Parlamentu Europejskiego, wspierana przez Beatę Szydło, spotkała się z ostrą krytyką, w tym ze strony Marcina Mastalerka, szefa Kancelarii Prezydenta RP. Kurski, mimo wsparcia ze strony kluczowych liderów PiS, boryka się z ogromnym brakiem zaufania społecznego, co może znacząco wpłynąć na jego polityczną przyszłość.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia