Apple Obniża Ceny iPhone’ów w Chinach: Sprzedaż Bije Rekordy

Apple Obniża Ceny bo miało trudny początek 2024 roku w Chinach. W pierwszym kwartale firma straciła pozycję lidera na chińskim rynku

89

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

apple obniża ceny
apple obniża ceny

Sprzedaż iPhone’ów w Chinach odzyskuje impet po tym, jak firma agresywnie obniżyła ceny na swoim największym zagranicznym rynku, aby przyciągnąć konsumentów poszukujących okazji w słabej gospodarce. Według obliczeń CNN opartych na danych opublikowanych przez Chińską Akademię Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (CAICT), dostawy zagranicznych telefonów komórkowych w Chinach, z których większość to iPhone’y, wzrosły w kwietniu o 52% do 3,489 miliona sztuk. Akademia jest jednostką badawczą podlegającą Ministerstwu Przemysłu i Technologii Informacyjnych, organowi regulacyjnemu.

Imponujące Odbicie na Rynku – Strategiczne Obniżki Cen

Global Times, państwowy tabloid znany ze swoich patriotycznych poglądów i promowania chińskich firm, opisał ten wzrost jako „imponujący”. Apple miało trudny początek 2024 roku w Chinach. W pierwszym kwartale firma straciła pozycję lidera na chińskim rynku smartfonów, gdy jej dostawy spadły o 19%, według raportu Counterpoint Research. Apple odczuło skutki rosnącej konkurencji ze strony lokalnych marek, w tym Huawei, którego sprzedaż wzrosła o prawie 70% w tym samym okresie dzięki udanemu wprowadzeniu serii Mate 60.

Sprzedaż iPhone’ów zaczęła odbijać się w marcu po tym, jak Apple i jego partnerzy detaliczni obniżyli ceny, zgodnie z danymi CAICT. Ostatnio obniżki cen jeszcze się nasiliły. W zeszłym tygodniu Apple ogłosiło, że obniży ceny niektórych swoich smartfonów na Tmall, serwisie podobnym do Amazona, należącym do Alibaby, o nawet 23% do 28 maja. Podobne obniżki wprowadzono na JD.com, innym dużym serwisie e-commerce.

Walka o Udział w Rynku i Presja na Konkurencję

Bezprecedensowe zniżki były częścią kampanii uruchomionej podczas corocznego festiwalu zakupów „618”, drugiego co do wielkości internetowego szaleństwa zakupowego w Chinach, które zwykle trwa od końca maja do połowy czerwca. Po obniżkach cen iPhone 15 jest teraz w tej samej kategorii cenowej co smartfony produkowane przez Xiaomi i Huawei. Znaczne obniżki cen są „jedynym sposobem” dla Apple na obronę swojego udziału w rynku w Chinach, stwierdzili analitycy z Jefferies.

„Uważamy, że Apple wywarło znaczną presję cenową na lokalne marki,” zwłaszcza na flagowe modele Huawei, powiedzieli. To pomoże Apple odzyskać utracony udział w rynku, ale prawdopodobnie zmusi również konkurencję do dalszych obniżek cen. „Obniżki cen na modele z wyższej półki mogą przedłużyć się do trzeciego kwartału 2024 roku, wywierając presję na marże wszystkich producentów smartfonów,” dodali.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia