Fundusz Sprawiedliwości: Nowe Nagrania czyli Ziobro a dobro

107

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wypłaty z Funduszu Sprawiedliwości zostały wstrzymane, logo Funduszu Sprawiedliwości, orzeł w koronie na czerwonym tle i podpis Fundusz Sprawiedliwości
wypłaty z Funduszu Sprawiedliwości zostały wstrzymane - ministerstwo przeprowadza audyt

Echa afery wokół Funduszu Sprawiedliwości nie milkną. TVP Info opublikowało nowe nagranie rozmowy między Tomaszem Mrazem a byłym wiceministrem sprawiedliwości Marcinem Romanowskim. Na nagraniu słychać, jak ludzie Ziobry naradzają się, co zrobić, jeśli służby przyjdą o 6 rano lub wezmą ich na przesłuchanie. Były dyrektor departamentu Funduszu Sprawiedliwości, Tomasz Mraz, nagrywał polityków Suwerennej Polski oraz prokuratorów. Nagrania mają łącznie trwać aż 50 godzin.

Fundusz Sprawiedliwości – Przeciek z Prokuratury

TVP Info podało, że najnowsze nagranie zarejestrowano prawdopodobnie 28 marca. Rozmowa odbyła się w mieszkaniu Romanowskiego. Romanowski poinformował Mraza o „przecieku” z Prokuratury Krajowej dotyczącego śledztwa w sprawie nieprawidłowości przy wydawaniu środków z Funduszu Sprawiedliwości. Pieniądze miały trafiać do organizacji wskazywanych przez polityków Suwerennej Polski, zamiast do ofiar przestępstw.

Romanowski opisał współpracownikowi, że w prokuraturze przyspieszyły prace zespołu zajmującego się tą sprawą. Wyjaśnił, że śledczy podchodzą do tego poważnie, systematycznie i intensywnie. To wzbudziło niepokój wśród osób zaangażowanych w Fundusz Sprawiedliwości.

Przygotowania na Najgorsze czyli Kryteria Przyznawania Środków

Romanowski i Mraz wiedzieli, że pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości były często przyznawane niezgodnie z kryteriami. Romanowski mówił o konieczności przygotowania się na działania procesowe, w tym o przygotowaniu materiałów i manuali, jak postępować podczas ewentualnych zatrzymań lub przesłuchań. Podkreślał, że lepiej być przygotowanym na najgorsze scenariusze.

W dalszej części rozmowy Romanowski przyznał, że przyznawanie środków z Funduszu Sprawiedliwości często nie wpisywało się w cele funduszu. Mraz przypominał, że przekraczano uprawnienia, przyznając fundusze bez odpowiednich kryteriów i doświadczenia podmiotów. Obaj byli świadomi, że będą musieli się z tego tłumaczyć, szczególnie wobec zarzutów Najwyższej Izby Kontroli.

Obawy o Zeznania i Strach Przed Mateckim

Romanowski wyraził największe obawy przed ewentualnymi zeznaniami osób, które mogłyby twierdzić, że były zmuszane do określonych działań lub przekazywania środków na określone cele. Mraz dopytywał, czy takie przypadki miały miejsce. Romanowski zaprzeczył, ale wyraził obawy, że nie wie, co robili różni ludzie związani z Mateckim.

Na zakończenie rozmowy Romanowski przyznał, że najbardziej obawia się działań ludzi związanych z Dariuszem Mateckim, posłem Suwerennej Polski. Wyraził strach przed tym, co mogliby ujawnić lub zeznać w ramach śledztwa. Ta obawa podkreśla napięcie i niepewność w kręgu współpracowników Ziobry. Fundusz Sprawiedliwości pokazuje jak działa Wymiar Sprawiedliwości i minister Sprawiedliwości. Absurdy które kosztują społeczeństwo setki milionów złotych.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia