Kto może ogłosić upadłość konsumencką? jakie długi podlegają umożeniu?

jakie długi podlegają umożeniu a jakie nie podlegają, czy można oddłużyć się bez wizyty w SĄDZIE? jeśli tak to jak to zrobić?

137

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

jakie długi podlegają umożeniu a jakie nie podlegają, czy można oddłużyć się bez wizyty w SĄDZIE? jeśli tak to jak to zrobić? porada nr 4
jakie długi podlegają umożeniu a jakie nie podlegają, czy można oddłużyć się bez wizyty w SĄDZIE? jeśli tak to jak to zrobić? porada nr 4

Każda osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej i nie figuruje w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, może przystąpić do procesu upadłościowego. Jeśli prowadzisz firmę, musisz najpierw zamknąć działalność, aby móc skorzystać z upadłości konsumenckiej. Chociaż przedsiębiorcy również mogą ogłosić upadłość, różni się ona od upadłości konsumenckiej pod względem formalności, stopnia trudności prawnych i kosztów postępowania. Jakie długi podlegają umożeniu dowiesz się z naszej kolejnej audycji. Potrzebujesz konsultacji napisz do nas, pomożemy ci wyjść z opresji.

Kiedy można ogłosić upadłość i jakie długi możemy umożyć?

Możesz ogłosić upadłość konsumencką, jeśli nie jesteś w stanie spłacać swoich długów przez co najmniej trzy miesiące. To oznacza, że twoje zadłużenie jest na tyle poważne, że nie masz możliwości jego uregulowania w najbliższym czasie.

W ramach upadłości konsumenckiej można umorzyć większość długów, w tym te powstałe w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej. Oznacza to, że jeśli zamkniesz swoją firmę, długi z nią związane również mogą być objęte upadłością konsumencką.

Jakie długi nie podlegają umorzeniu?

Niestety, nie wszystkie długi można umorzyć. Wyjątki obejmują:

  • alimenty
  • renty z tytułu odszkodowania za chorobę, niezdolność do pracy, kalectwo lub śmierć
  • grzywny i zadośćuczynienia orzeczone przez sąd
  • nawiązki i świadczenia pieniężne orzeczone przez sąd jako środki karne
  • naprawienie szkód wynikających z przestępstwa lub wykroczenia
  • prywatne pożyczki zawarte z osobami fizycznymi

Przebieg procesu upadłości konsumenckiej

Proces upadłości konsumenckiej, mimo że może wydawać się skomplikowany, nie jest bez końca. Po złożeniu wniosku sąd bada twoją sytuację finansową i decyduje o ogłoszeniu upadłości. Następnie dochodzi do likwidacji majątku, a uzyskane środki są przeznaczane na spłatę długów. W końcu sąd może umorzyć pozostałe zobowiązania, co daje ci możliwość nowego startu.

Koszty związane z upadłością

Koszty związane z upadłością konsumencką są znacznie niższe niż w przypadku upadłości firmy. Jeśli zamkniesz działalność i przystąpisz do upadłości jako osoba fizyczna, zminimalizujesz koszty związane z postępowaniem. To ważne, ponieważ proces ten może być kosztowny, szczególnie jeśli masz wiele długów o dużej wartości.

Upadłość konsumencka może być skutecznym rozwiązaniem dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Choć nie wszystkie długi można umorzyć, proces ten daje szansę na nowy start i pozbycie się większości zobowiązań. Pomimo zawiłości prawnych, upadłość konsumencka często kończy się pozytywnie, umożliwiając dłużnikom powrót do stabilności finansowej. Napisz do nas a my pomożemy Ci przejść przez całą procedurę bez wizyty w SĄDZIE!

„oddłużanie upadłość radio 4 jakie długi podlegają umożeniu”

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia