OpenAI Ujawnia Kampanie Wpływu z Użyciem Sztucznej Inteligencji Prowadzone Przez Chiny i Rosję

Raport OpenAI stwierdza, że dzisiejsza generatywna A.I. pomaga w prowadzeniu kampanii, ale nie stworzyła zalewu przekonującej dezinformacji, której wielu ekspertów się obawiało.

74

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Unijny kaganiec na Sztuczną inteligencję? - dłoń ludzka oraz dłoń robota usiłują dotknąć się palcami wskazującymi. Ciemno niebieskie tło z symbolem sztucznej inteligencji AI.

OpenAI ujawniło pięć kampanii online, które manipulowały opinią publiczną na całym świecie, używając technologii sztucznej inteligencji. Kampanie prowadziły państwa i firmy z Rosji, Chin, Iranu i Izraela. Wykorzystano narzędzia OpenAI do tworzenia postów w mediach społecznościowych, tłumaczenia i edycji artykułów, pisania nagłówków oraz debugowania programów komputerowych. Celem było zdobycie poparcia dla kampanii politycznych i wpływanie na opinię publiczną w konfliktach geopolitycznych.

Zmieniający się Krajobraz Dezinformacji

Raport OpenAI to pierwszy przypadek, kiedy duża firma zajmująca się sztuczną inteligencją ujawniła, jak jej narzędzia były wykorzystywane do dezinformacji online. Ben Nimmo, główny śledczy OpenAI, powiedział, że raport miał na celu pokazanie, jak technologia zmienia dezinformację online. „Nasze studia przypadków dostarczają przykładów z najdłużej trwających i najbardziej znanych kampanii wpływu, które są obecnie aktywne,” powiedział Nimmo.

Kampanie często używały technologii OpenAI do publikowania treści politycznych. Niemniej firma miała trudności z określeniem, czy celowały one w konkretne wybory, czy po prostu chciały wzbudzić emocje. Kampanie te nie zdobyły dużego poparcia, a narzędzia A.I. nie zwiększyły ich zasięgu ani wpływu. „Te operacje wpływu nadal mają problem z budowaniem audytorium,” powiedział Nimmo.

Ograniczona Skuteczność A.I. w Dezinformacji pokazały Kampanie Wpływu

Kampania Doppelganger, prowadzona przez Rosję, użyła technologii OpenAI do generowania antyukraińskich komentarzy na platformach takich jak X (dawniej Twitter) w językach angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i polskim. Narzędzia OpenAI były również używane do tłumaczenia i edycji artykułów wspierających Rosję. Wspiertających ją w wojnie na Ukrainie oraz do przekształcania antyukraińskich artykułów w posty na Facebooku. Kampania Spamouflage, przypisywana Chinom, użyła technologii OpenAI do debugowania kodu, analizowania mediów społecznościowych i badania bieżących wydarzeń.

Izraelska kampania, nazwana przez OpenAI Zeno Zeno, była prowadzona przez firmę zarządzającą kampaniami politycznymi. Używała technologii OpenAI do tworzenia fikcyjnych person i biografii przygotowując kampanie wpływu. Robiła to na potrzeby mediów społecznościowych w Izraelu, Kanadzie i USA oraz do publikowania antyislamskich wiadomości. Raport OpenAI stwierdza, że dzisiejsza generatywna A.I. pomaga w prowadzeniu kampanii, ale nie stworzyła zalewu przekonującej dezinformacji, której wielu ekspertów się obawiało.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia