Tajna drukarnia banerów wyborczych w Aleksandrowie!

Nielegalne drukowanie plakatów wyborczych kandydatów PiS: Romanowski, Kanthak i Obajtek na cenzurowanym. Afera Romanowskiego. Fundusz Sprawiedliwości, a teraz tajna drukarnia

169

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Były wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski (z lewej) i były szef MS Zbigniew Ziobro (z prawej).

W ostatnich tygodniach polska scena polityczna została wstrząśnięta nową aferą z udziałem prominentnych polityków Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Sprawa dotyczy tajnej drukarni w Aleksandrowie. W województwie lubelskim, gdzie drukowano wyborcze banery kandydatów PiS, w tym Marcina Romanowskiego, Jana Kanthaka i Daniela Obajtka. Informację tę ujawnił portal Onet, a sprawę odkryto dzięki zawiadomieniu posłanki PiS Beaty Strzałki.

W październiku 2023 roku Beata Strzałka zgłosiła policji niszczenie i kradzież jej materiałów wyborczych. Strzałka, startując z trzynastego miejsca w okręgu chełmskim. Konkurowała o mandat poselski z Marcinem Romanowskim, który z siódmego miejsca na liście PiS dostał się do Sejmu. Podczas śledztwa w tej sprawie, na dwa dni przed wyborami parlamentarnymi, policja przeszukała nieruchomość w Aleksandrowie.

Nielegalne wspieranie komitetu wyborczego. Afera Funduszu Sprawiedliwości i nowe zarzuty.

Prokurator Rafał Kawalec, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Przekazał, że podczas przeszukania ujawniono banery należące do Beaty Strzałki oraz urządzenie drukujące banery wyborcze jednego z kandydatów na posłów. Według informatorów Onetu, w garażu znajdowały się tysiące plakatów Marcina Romanowskiego. A codziennie na posesji przebywało około 20 osób zajmujących się produkcją i dystrybucją tych materiałów. Obsługujący urządzenia obywatel Ukrainy otrzymał podczas przeszukania SMS z poleceniem ukrycia laptopów używanych do drukowania. Jednak nie zdołał tego zrobić na czas.

Według prokuratury, materiały wyborcze drukowane w tajnym garażu mogły być finansowane nielegalnie, z pominięciem oficjalnych źródeł finansowania kampanii wyborczej. Sprawa ma zostać rozszerzona o zarzuty dotyczące przestępstw wskazanych w Kodeksie wyborczym, w tym nielegalnego wspierania komitetu wyborczego. Romanowski, Kanthak i Obajtek odmówili komentarza na temat afery. Jan Kanthak lakonicznie stwierdził, że nic nie wie na ten temat.

Nazwisko Marcina Romanowskiego pojawia się również w kontekście afery Funduszu Sprawiedliwości. Prokuratura i obecne kierownictwo resortu sprawiedliwości twierdzą. Miliony złotych przeznaczone na organizacje pomagające ofiarom przestępstw trafiały do grup związanych ze Zjednoczoną Prawicą. Teraz, wraz z odkryciem tajnej drukarni, na Romanowskiego padają kolejne poważne zarzuty, które mogą wpłynąć na jego polityczną karierę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia