Donald Trump: Historyczny Wyrok w Nowym Jorku

Trump Uznany Za Winnego - Wyrok i Wpływ na Politykę, ogłoszenie wyroku 11 lipca ostatecznie pokaże, jakie będą dalsze losy Donalda Trumpa

144

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Trump Uznany Za Winnego - Wyrok i Wpływ na Politykę, ogłoszenie wyroku 11 lipca ostatecznie pokaże, jakie będą dalsze losy Donalda Trumpa
Trump Uznany Za Winnego - Wyrok i Wpływ na Politykę, ogłoszenie wyroku 11 lipca ostatecznie pokaże, jakie będą dalsze losy Donalda Trumpa

Ławnicy doszli do porozumienia w sprawie karnej Donalda Trumpa w Nowym Jorku. Były prezydent USA został uznany za winnego w sprawie ukrywania zapłaty za milczenie aktorki porno Stormy Daniels. To bezprecedensowe wydarzenie w historii USA, gdzie pierwszy raz prezydent został skazany w sprawie karnej. Wyrok ma zostać ogłoszony 11 lipca. Trump Uznany Za Winnego, jaki to ma wpływ na elekcję?

Kontrowersyjna Transakcja

Proces toczył się w sądzie stanowym na Manhattanie i dotyczył 130 tysięcy dolarów zapłaconych przez Trumpa Stormy Daniels za milczenie na temat ich domniemanych stosunków intymnych przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku. Prokuratura zarzucała Trumpowi, że starał się nielegalnie ukryć te wydatki jako zapłatę za usługi prawne swojemu ówczesnemu prawnikowi Michaelowi Cohenowi, który pośredniczył w transakcji.

Prokuratura oskarżała Trumpa o próbę nielegalnego wpływu na wyniki wyborów prezydenckich, fałszując dokumentację biznesową. Postawiono mu łącznie 34 zarzuty, które grożą mu karą do roku więzienia. Większość komentatorów spodziewa się jednak, że Trump uniknie więzienia.

Trump Uznany Za Winnego – Wyrok i Wpływ na Politykę

Ogłoszenie wyroku zaplanowano na 11 lipca, zaledwie kilka dni przed decyzją Republikanów ws. kandydata partii w wyborach prezydenckich w USA. Ta bliskość terminów może mieć wpływ na polityczną scenę w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza w kontekście wyborów prezydenckich w 2024 roku.

Donald Trump zareagował na werdykt, nazywając proces „hańbą” i twierdząc, że postępowanie zostało „sfałszowane”. Jego słowa wskazują na dalsze napięcia i kontrowersje wokół jego osoby, które mogą mieć wpływ na jego przyszłość polityczną.

Wyrok nowojorskiego sądu jest bezprecedensowy. Trump stał się pierwszym w historii prezydentem USA skazanym w sprawie karnej. To wydarzenie wpisuje się na karty historii i może mieć daleko idące konsekwencje dla amerykańskiej polityki.

Oczekiwanie na 11 Lipca

Cały świat będzie oczekiwał na ogłoszenie wyroku 11 lipca, które ostatecznie pokaże, jakie będą dalsze losy Donalda Trumpa i jak wpłynie to na jego polityczne ambicje oraz przyszłość Stanów Zjednoczonych. Trump Uznany Za Winnego to jednak wyrok na byłego Prezydenta USA.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia