Tragedia na Plebanii w Żerkowie – Śmierć Księdza po postrzeleniu

Tragedia na Plebanii w Żerkowie - Śmierć Księdza po postrzeleniu z broni palnej, co tam na prawdę się stało?

372

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tragedia na Plebanii w Żerkowie - Śmierć Księdza po postrzeleniu
Tragedia na Plebanii w Żerkowie - Śmierć Księdza po postrzeleniu

Na plebanii w Żerkowie, w Wielkopolsce, doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zginął 31-letni duchowny. Jak dowiedział się dziennikarz Wirtualnej Polski, Mateusz Dolak, policja otrzymała zgłoszenie o godz. 10:30 dotyczące postrzelenia osoby duchownej. Duchowny zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Policja prowadzi śledztwo pod nadzorem prokuratora, biorąc pod uwagę różne scenariusze tego tragicznego wydarzenia. Śmierć Księdza przez postrzelenie to raczej dziwny i rzadki przypadek.

Posiadanie Broni i Śmierć Księdza

Zaskakującym elementem tej tragedii jest fakt, że duchowny posiadał pozwolenie na broń. Jest to nietypowa sytuacja, która budzi wiele pytań i wątpliwości. W Polsce pozwolenie na broń wydaje się po spełnieniu określonych warunków i uzasadnieniu potrzeby posiadania broni.

Dlaczego Duchowny Mógł Mieć Pozwolenie na Broń?

Posiadanie broni przez duchownego może wynikać z kilku powodów:

  1. Hobby lub Sport: Możliwe, że duchowny był miłośnikiem strzelectwa sportowego. Osoby uprawiające ten sport mogą ubiegać się o pozwolenie na broń w celach sportowych.
  2. Ochrona Osobista: Choć rzadko, niektórzy duchowni mogą ubiegać się o pozwolenie na broń w celu ochrony osobistej, zwłaszcza jeśli czują się zagrożeni.
  3. Kolekcjonerstwo: Inną możliwością jest to, że duchowny mógł być kolekcjonerem broni. W Polsce można uzyskać pozwolenie na broń w celach kolekcjonerskich, pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów.

Policja i prokuratura prowadzą dochodzenie, aby ustalić dokładne okoliczności tego zdarzenia. Na tym etapie brane są pod uwagę wszystkie ewentualności, w tym możliwość nieszczęśliwego wypadku, samobójstwa lub działania osób trzecich.

Życie i Służba Zmarłego

Portal jarocinska.pl informuje, że zmarły duchowny pełnił posługę jako wikariusz w parafii Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Żerkowie od sierpnia 2021 roku. Jego śmierć jest ogromnym ciosem dla lokalnej społeczności i parafii, w której był zaangażowany.

Tragedia na plebanii w Żerkowie wywołuje wiele pytań, zwłaszcza w kontekście posiadania przez duchownego pozwolenia na broń. Śledztwo prowadzone przez policję i prokuraturę ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego dramatycznego wydarzenia.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia