Werdykt o naprawach z ubezpieczenia OC – Sąd Najwyższy zdecydował

OC - Sąd Najwyższy wydał werdykt o naprawach z ubezpieczenia. Poszkodowany nie jest zobligowany do naprawy auta w wskazanym przez ubezpieczyciela warsztacie, nawet jeśli oferowane są atrakcyjne rabaty.

154

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Werdykt o naprawach z ubezpieczenia OC – Sąd Najwyższy zdecydował. Uszkodzony Opel na lawecie
Werdykt o naprawach z ubezpieczenia OC – Sąd Najwyższy zdecydował. Uszkodzony Opel na lawecie

Sąd Najwyższy wydał werdykt o naprawach z ubezpieczenia OC. Jak powszechnie wiadomo, każda kolizja drogowa wywołuje stres niezależnie od skali szkód. Kwestia dochodzenia swoich praw i roszczeń w takich sytuacjach może być skomplikowana. Jednym z często poruszanych tematów jest sytuacja, gdy ubezpieczyciel narzuca wybór warsztatu do naprawy uszkodzonego pojazdu. Ostatnio Sąd Najwyższy zajął stanowisko w tej sprawie, wydając korzystną uchwałę dla poszkodowanych w kolizji.

Werdykt o naprawach z ubezpieczenia OC

Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego, poszkodowany nie jest zobligowany do naprawy auta w wskazanym przez ubezpieczyciela warsztacie. Dotyczy to również sytuacji gdy oferowane są atrakcyjne rabaty. Ubezpieczyciel nie ma prawa obniżać odszkodowania o wartość tych rabatów. Problemy związane z rozliczaniem rabatów istnieją od dłuższego czasu, gdzie firmy ubezpieczeniowe wypłacają zaniżone odszkodowania, twierdząc że w sieci serwisów, z którymi współpracują, naprawa byłaby tańsza.

Sąd Najwyższy podzielił stanowisko rzecznika finansowego, że współpraca poszkodowanego z ubezpieczycielem nie powinna mieć negatywnego wpływu na jego prawa, w tym wybór warsztatu do naprawy. Uchwała Sądu Najwyższego ma duże znaczenie dla osób likwidujących szkody komunikacyjne z ubezpieczenia OC, gdzie poniesione straty powinny być w pełni wynagrodzone. Poszkodowany powinien mieć prawo do wyboru sposobu naprawy szkody, w tym także warsztatu.

Zachęcam do lektury artykułu – Świadek zdarzenia lub poszkodowany – jak się zachować?

Werdykt o naprawach z ubezpieczenia OC - Sąd Najwyższy zdecydował
Werdykt o naprawach z ubezpieczenia OC – Sąd Najwyższy zdecydował – Ford Sierra

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Czerwiec 2024 roku obfituje w wiele imprez motoryzacyjnych. Jedną z nich jest – III Memoriał inż Tadeusza Tańskiego 8.06.2024

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia