Hamas Uprowadza i zabija zakładników. Wśród ofiar dwóch Polaków.

Dwóch z czterech kolejnych zakładników zabitych przez Hamas to obywatele Polski - podało MSZ.

164

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zdjęcie ilustracyjne /Shutterstock

Izraelskie Siły Obronne (IDF) ogłosiły w poniedziałek, że potwierdziły śmierć czterech kolejnych izraelskich zakładników przetrzymywanych przez Hamas. We wtorek MSZ poinformowało: „Z głębokim smutkiem potwierdzamy śmierć czterech zakładników porwanych przez Hamas, wśród których było dwóch obywateli Polski. Łączymy się w bólu z rodzinami pogrążonymi w żałobie” – napisano we wpisie na platformie X.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ponowiło apel Polski o zawieszenie broni w Gazie oraz natychmiastowe uwolnienie zakładników.

Zgodnie z informacjami portalu Times of Israel, zmarli zakładnicy to 79-letni Chaim Peri, 84-letni Amiram Cooper, 80-letni Joram Metzger i 51-letni Nadav Popplewell. Okoliczności ich śmierci nie zostały ujawnione przez IDF ze względu na trwające śledztwo. Peri, Cooper i Metzger zostali porwani przez Hamas z kibucu Nir Oz 7 października ubiegłego roku podczas ataku Hamasu, natomiast Popplewell został wzięty jako zakładnik z kibucu Nirim. Do tej pory IDF potwierdziły śmierć 41 z 120 zakładników, których Hamas nie uwolnił. W sumie palestyńska grupa porwała 251 osób 7 października.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia