Miliony za Brak Wyjścia z Grupy: Ustalono Premie dla Piłkarzy

97

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Miliony za Brak Wyjścia z Grupy - Ustalono Premie dla Piłkarzy
Miliony za Brak Wyjścia z Grupy - Ustalono Premie dla Piłkarzy

Awans do Euro 2024 przyniósł polskim piłkarzom znaczne korzyści finansowe. UEFA przyznała każdej zakwalifikowanej reprezentacji 9,25 mln euro. Z tego 25% trafiło do zawodników, co przekłada się na około 10 mln zł dla drużyny. Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN, potwierdził nam. Ta kwota pokrywa m.in. przeloty, transport, noclegi oraz wynajmy obiektów treningowych, wynosząc łącznie około 35 mln zł. Miliony za brak wyjścia z grupy czyli czy się stoi…

Model Podziału Premii – Miliony za Brak Wyjścia z Grupy

Drużyna ma ustalony model podziału premii, w którym najwięcej zarabiają gracze przebywający najdłużej na boisku. Premie uwzględniają mecze eliminacyjne oraz baraże. Podczas turnieju w Niemczech, UEFA przygotowała konkretny taryfikator premiowy. W tym wygrane mecze grupowe są warte 1 mln euro, a remis – 500 tys. euro. Awans z grupy wyceniono na 1,5 mln euro, a sukcesy w dalszych etapach turnieju mogą przynieść nawet 28,25 mln euro.

Na podstawie regulacji UEFA, federacje uczestniczące w turnieju otrzymują premie, które są następnie dzielone z zawodnikami. Wysokość premii dla polskich piłkarzy określają wewnętrzne przepisy PZPN. Tomasz Kozłowski, dyrektor departamentu komunikacji i mediów PZPN, wyjaśnił, że zawodnicy otrzymają około 40% łącznej wartości premii od UEFA. Przykładowo, za awans do 1/8 finału z czterema punktami w grupie, drużyna może liczyć na 1,2 mln euro, czyli ponad 5 mln zł.

Katarska Afera Premii i Wewnętrzne Konflikty

Przed mistrzostwami świata w Katarze w 2022 roku, premier Mateusz Morawiecki obiecał drużynie 40 mln zł premii za awans z grupy. Reprezentacja spełniła założenie, ale premia wywołała olbrzymie kontrowersje i spory wewnątrz drużyny. Łukasz Skorupski ujawnił, że kadrowicze spierali się o podział premii, co podzieliło drużynę i wpłynęło negatywnie na jej morale.

Różnice zdań między kluczowymi zawodnikami, takimi jak Robert Lewandowski, Czesław Michniewicz, Grzegorz Krychowiak i Łukasz Skorupski, potęgowały wewnętrzne napięcia. Dopiero w marcu 2023 roku, Lewandowski przeprosił kibiców za to, że sprawa nie została wcześniej wyjaśniona, co miało wpływ na drużynę i jej wyniki. Teraz sytuacja się powtarza, miliony za brak wyjścia z grupy, czyli kasa za sam wyjazd. To bardzo patriotyczne kiedy biją się o kasę nie o reprezentowanie kraju.

Otwarcie na Spotkanie i Przyszłość Polskiej Reprezentacji

Polski Związek Piłki Nożnej zazwyczaj nie inicjuje zaproszeń przedstawicieli rządu na zgrupowania reprezentacji, ale jest otwarty na takie spotkania. Udział Mateusza Morawieckiego w kolacji drużyny pokazuje, że federacja jest gotowa na dialog, choć niekoniecznie wiąże się to z obietnicą kolejnych premii ze strony rządu.

Reprezentacja Polski, mimo trudności i wewnętrznych konfliktów, przygotowuje się do Euro 2024 z nadzieją na osiągnięcie dobrych wyników. Piłkarze, jak zapewnia Łukasz Skorupski, są zmotywowani i gotowi na wyzwania. Kluczowe jest, aby drużyna skupiła się na grze i osiągnięciu sukcesu, niezależnie od zewnętrznych presji i kontrowersji.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia