Pijany sternik to coraz częstszy widok w marinach

Pijany sternik to coraz częstszy widok w marinach - pamiętaj, tracisz wszystkie uprawnienia na pojazdy mechaniczne

91

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pijany sternik to coraz częstszy widok w marinach - pamiętaj, tracisz wszystkie uprawnienia na pojazdy mechaniczne
Pijany sternik to coraz częstszy widok w marinach - pamiętaj, tracisz wszystkie uprawnienia na pojazdy mechaniczne

Policjanci Komisariatu Wodnego w Gdańsku zatrzymali 52-letniego sternika jachtu motorowego na rzece Motławie. Jacht odcumował z zakazanego miejsca, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Pijany sternik okazał się mieć większy bagaż doświadczeń. Pamiętajmy że sternik po alkoholu traci wszystkie uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Poszukiwany i pod wpływem alkoholu – Pijany sternik z narkotykami

Podczas kontroli okazało się, że sternik nie posiadał wymaganych uprawnień do sterowania jednostką pływającą. Dodatkowo, 52-letni mieszkaniec Malborka miał 0,4 promila alkoholu w organizmie i był poszukiwany przez sąd w Malborku, aby odbyć karę 20 dni pozbawienia wolności za wcześniejsze wykroczenie związane z prowadzeniem pojazdu po użyciu alkoholu.

Podczas dalszych czynności policjanci znaleźli w kieszeni sternika woreczki strunowe z białym proszkiem, który mężczyzna przyznał, że jest kokainą. Podobne substancje znaleziono również w plecaku 25-letniej pasażerki łodzi.

Ze względu na podejrzenie, że sternik mógł być pod wpływem narkotyków, pobrano mu krew do badań na obecność środków odurzających. 52-latek z Malborka oraz 25-latka z Gdańska zostali zatrzymani.

Zarzuty dla zatrzymanych i Konsekwencje prawne

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania dwóch porcji kokainy, natomiast kobieta została oskarżona o posiadanie pięciu porcji tego narkotyku. Oboje muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem narkotyków może skutkować karą do trzech lat więzienia oraz sądowym zakazem kierowania pojazdami. Kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi karą aresztu lub grzywny oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Policja kontynuuje badania i śledztwo, aby ustalić pełne okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze zapowiadają dalsze kontrole na wodach, aby zapewnić bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów. Pijany sternik to te same konsekwencje co pijany kierowca więc traci wszystkie uprawnienia.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia