Były Prezes Orlenu unika komisji śledczej. Wniosek o nałożenie kary.

Daniel Obajtek nie stawił się na przesłuchaniu, deklaruje przybycie dopiero po wyborach. Prezes PiS ma stawić się 7 czerwca.

87

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Eurowybory - Daniel Obajtek wygrywa listę PiS
Daniel Obajtek nie pojawił się na przesłuchaniach komisji śledczej ds. afery wizowej.

W środę po godzinie 15:00 miało rozpocząć się przesłuchanie Daniela Obajtka, byłego prezesa Orlenu, przed komisją śledczą ds. afery wizowej. Mimo że minister Adam Bodnar poinformował, że Obajtek został skutecznie wezwany na posiedzenie, były prezes Orlenu nie pojawił się na przesłuchaniu. Przewodniczący komisji Michał Szczerba złożył wniosek o nałożenie na Obajtka kary pieniężnej oraz zarządzenie jego zatrzymania i przymusowego doprowadzenia.

W rozmowie z Polsat News Obajtek oznajmił, że stawi się na posiedzeniu komisji dopiero po wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których kandyduje. Minister sprawiedliwości Adam Bodnar poinformował, że w środę o godzinie 10:40 pełnomocnik Obajtka odebrał wezwanie na przesłuchanie. Przewodniczący komisji, Michał Szczerba, podkreślił, że nieobecność Obajtka będzie miała poważne konsekwencje. Istnieje możliwość, że Obajtek zostanie zatrzymany i przymusowo doprowadzony, pod warunkiem, że przebywa na terenie Polski. Według doniesień medialnych, Obajtek może obecnie przebywać na Węgrzech, w luksusowym apartamencie powiązanym z zięciem premiera Węgier, Viktora Orbana.

Jarosław Kaczyński także nieobecny przed komisją

Wcześniej w środę komisja śledcza ds. afery wizowej planowała przesłuchać prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Kaczyński jednak nie pojawił się na przesłuchaniu, tłumacząc swoją nieobecność wizytą w Brukseli. W odpowiedzi na to, komisja zdecydowała o wystąpieniu do Sądu Okręgowego w Warszawie z wnioskiem o nałożenie na Kaczyńskiego kary w wysokości trzech tysięcy złotych. Prezes PiS został wezwany na przesłuchanie na 7 czerwca.

Komisja śledcza ds. afery wizowej kontynuuje swoje prace, starając się uzyskać wyjaśnienia od kluczowych osób zaangażowanych w sprawę. Nieobecność zarówno Daniela Obajtka, jak i Jarosława Kaczyńskiego, stawia pod znakiem zapytania skuteczność dalszych działań komisji, jednakże przewodniczący Szczerba pozostaje zdeterminowany, by doprowadzić do przesłuchań wszystkich wezwanych świadków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia