Zaczęły rdzewieć już w salonach – prawda o autach z Chin

Zaczęły rdzewieć już w salonach - prawda o autach z Chin. Niestety jest to smutna prawda jeżeli chodzi o Chińską motoryzację. Z drugiej strony przyznać trzeba że samochody na tamtych drogach nie mają łatwo.

150

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zaczęły rdzewieć już w salonach - prawda o autach z Chin - Geely Emgrand X7 najgorszy w rankingu
Zaczęły rdzewieć już w salonach - prawda o autach z Chin - Geely Emgrand X7 najgorszy w rankingu

Pierwsze samochody sprowadzone do Rosji z Chin zaczęły rdzewieć już w salonach samochodowych. Niestety jest to smutna prawda jeżeli chodzi o Chińską motoryzację. Czy tak będzie w przypadku Europy. Samochody muszą sobie radzić trudnych warunkach szczególnie na wschodzie, gdzie drogi asfaltowe w dobrym stanie są ewenementem. Z drugiej strony przyznać trzeba że, to wcale nie tłumaczy ich producentów. Jak można przeczytać w tamtejszej prasie sytuacja powoli się poprawia, mimo to nawet stosunkowo nowe pojazdy wyprodukowane w ciągu ostatnich kilku lat mają problemy z korozją. 

Auta z Chin zaczęły rdzewieć już w salonach

Lista najgorzej zabezpieczonych przed korozją aut obejmuje 5 modeli, produkowanych w latach 2011-2023. Możemy dowiedzieć się z niej że najgorsze auta z Chin problemy z korozją zaczynają mieć już 2-3 latach użytkowania. Wyjątkowo szybko pojawiają się odpryski na lakierze, a chromowane elementy łuszczą się. Najgorzej pod względem ochrony antykorozyjnej wygląda Geely’ego Emgranda X7, w którym pierwsze ślady rdzy pojawiają się już po roku użytkowania. W tym aucie elementy szczególnie narażone na rdzę to dolna część tylnych drzwi, rama przedniej szyby, jak również wewnętrzna strona maski. Crash test – Geely Emgrand X7

Auta z Chin zaczęły rdzewieć już w salonach - miejsce drugie DongFeng AX7
Auta z Chin zaczęły rdzewieć już w salonach – miejsce drugie DongFeng AX7

Lista tych które zaczęły rdzewieć już w salonach

Na kolejnych miejscach tej niechlubnej listy znajdują się takie modele jak:

-DongFeng AX7;

-Changan CS75;

-Lifan X70;

-JAC S3

Warto zauważyć, że problem korozji w chińskich samochodach nie dotyczy wszystkich modeli, jednak obecność takiej wady w nowych pojazdach z pewnością kładzie cień na reputacji producentów. Wszystkie marki aut, bez względu na kraj pochodzenia, powinny dbać o jakość swoich produktów, w tym również o ochronę antykorozyjną. Mam nadzieję, że producenci chińscy podejmą odpowiednie działania, aby poprawić tę kwestię i zapobiec problemom z korozją w przyszłości.

Najgorsze chińskie samochody podrabiane

Na koniec warto przeczytać – Korozja samochodu – co robić, gdy atakuje „ruda”?

Trzecie miejsce - Changan CS75 Plus 2023 Lista tych które zaczęły rdzewieć już w salonach
Trzecie miejsce – Changan CS75 Plus 2023 Lista tych które zaczęły rdzewieć już w salonach

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Fotoradar Poliscan FM1 uniwersalne urządzenie przeciwko piratom

Gdybyś przypadkiem szukał informacji na temat zlotów VW z silnikiem boxera zapraszam na stronę – GarBusem na zlot Bezpieczna Podróż w sezonie 2024

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia