Tragiczna Śmierć Żołnierza na Granicy

Śmierć Żołnierza na Granicy, został brutalnie zaatakowany nożem na granicy polsko-białoruskiej. Jego poświęcenie nie zostanie zapomniane

142

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Śmierć Żołnierza na Granicy, został brutalnie zaatakowany nożem na granicy polsko-białoruskiej. Jego poświęcenie nie zostanie zapomniane
Śmierć Żołnierza na Granicy, został brutalnie zaatakowany nożem na granicy polsko-białoruskiej. Jego poświęcenie nie zostanie zapomniane

Nie żyje żołnierz, który został brutalnie zaatakowany nożem na granicy polsko-białoruskiej. Mimo natychmiastowej pomocy udzielonej na miejscu bandyckiego ataku oraz wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych z żalem przekazało, że w godzinach popołudniowych 6 czerwca w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i kolegów, zmarł żołnierz 1. Brygady Pancernej. Śmierć Żołnierza na Granicy to pokłosie nieodpowiedzialnych wypowiedzi i działań polityków chcących ugrać coś dla siebie.

Tragiczna Śmierć Żołnierza na Granicy – bronił nas wszystkich

Ten tragiczny incydent miał miejsce pod koniec maja w rejonie placówki straży granicznej w Dubiczach Cerkiewnych. Podczas ataku grupy około 50 cudzoziemców, którzy rzucali gałęziami, konarami drzew i kamieniami w stronę polskich patroli, jeden z żołnierzy został pchnięty nożem w okolice żeber. Od samego początku jego stan był określany jako poważny, a niestety pomimo heroicznych wysiłków medyków, żołnierz nie odzyskał zdrowia.

Wojskowy większość czasu przebywał w szpitalu w Hajnówce, skąd został niedawno przetransportowany do Warszawy. Mimo wszelkich starań lekarzy i wsparcia bliskich, nie udało się go uratować. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zapewniło, że rodzinie zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną w tych trudnych chwilach.

„Smutek i żal przepełniają nasze serca. Mateuszu, Nasz Bracie w służbie, wypełniłeś słowa roty przysięgi. Spoczywaj w pokoju” – napisali wojskowi, oddając hołd swojemu poległemu towarzyszowi. Ten dramatyczny incydent jest jednym z wielu niebezpiecznych wydarzeń na granicy, które stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia funkcjonariuszy. Agnieszka Holland zrobiła film o dobrych migrantach i złych pogranicznikach Zielona Granica, czy zrobi drugi – Śmierć Żołnierza na Granicy.

Inne przypadki ataku

W rejonie Dubicz Cerkiewnych miało miejsce także inne poważne zdarzenie. Zdarzenie w którym funkcjonariusz straży granicznej został raniony w ramię kijem, do którego przywiązano nóż. Podobne ataki zdarzają się również w innych miejscach wzdłuż granicy. Na przykład, w okolicach Białowieży strażnik został zaatakowany rozbitą butelką.

Te przerażające incydenty pokazują, jak niebezpieczna stała się służba na granicy. Każdy dzień przynosi nowe zagrożenia i trudności, z którymi muszą zmierzyć się nasi żołnierze i funkcjonariusze straży granicznej. Ich odwaga i poświęcenie są godne najwyższego szacunku i uznania.

Śmierć tego żołnierza jest bolesnym przypomnieniem o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na granicy, oraz o cenie, jaką płacą ci, którzy jej bronią. Jego poświęcenie nie zostanie zapomniane, a jego pamięć będzie żyła w sercach tych, którzy walczą o bezpieczeństwo naszej ojczyzny.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia