3-latka potrącona przez kierowcę volvo

Tragiczny wypadek na ulicy pod Topolami w Zielonej Górze. W piątek została potrącona 3-latka przez kierowcę volvo. Policja od wczoraj ustaliła tożsamość kierowcy. Sprawca się ukrywa, zatrzymano pasażerkę.

139

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Przejechał po 3-letniej dziewczynce i uciekł.
Przejechał po 3-letniej dziewczynce i uciekł.

W piątkowe popołudnie doszło do tragicznego wypadku na ulicy Pod Topolami w centrum Zielonej Góry. W którym 3-letnia dziewczynka została potrącona przez kierowcę volvo. Kierowca, po przejechaniu po dziecku, nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy, lecz uciekł z miejsca zdarzenia. Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania sprawcy, jednak do chwili obecnej pozostaje on na wolności. W związku z wypadkiem zatrzymano pasażerkę samochodu, która może posiadać istotne informacje dotyczące okoliczności zdarzenia oraz tożsamości kierowcy.

Szczegóły wypadku i akcja Policji

Do wypadku doszło około godziny 15:30 na ulicy Pod Topolami, kiedy 3-letnia dziewczynka. Bawiąc się w pobliżu swojego domu, nagle znalazła się na jezdni. W tym momencie nadjeżdżające volvo uderzyło w dziecko. A kierowca, zamiast zatrzymać się i udzielić pierwszej pomocy, przyspieszył i odjechał z miejsca zdarzenia. Na miejsce szybko przybyły służby ratunkowe, które przewiozły dziewczynkę do szpitala. Stan dziecka jest ciężki, ale stabilny.

Policja natychmiast rozpoczęła działania operacyjne, mające na celu ustalenie tożsamości i miejsca pobytu kierowcy. W toku śledztwa udało się zidentyfikować pasażerkę samochodu, która została zatrzymana do wyjaśnienia. Funkcjonariusze liczą na jej współpracę, która może być kluczowa w ustaleniu dalszych szczegółów dotyczących wypadku i zatrzymaniu sprawcy.

Apel do świadków i społeczności

Policja zwraca się z apelem do wszystkich świadków zdarzenia oraz osób posiadających jakiekolwiek informacje na temat kierowcy volvo o zgłaszanie się na najbliższy komisariat lub kontakt telefoniczny. Każda, nawet najdrobniejsza informacja, może okazać się pomocna w rozwiązaniu sprawy i szybkim zatrzymaniu sprawcy.

Wypadek wywołał poruszenie w lokalnej społeczności. Mieszkańcy ulicy Pod Topolami oraz okolic są wstrząśnięci brutalnością zdarzenia oraz brakiem odpowiedzialności ze strony kierowcy. W mediach społecznościowych oraz lokalnych mediach pojawiają się liczne apele o sprawiedliwość i odpowiedzialność za życie i zdrowie najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Policja szuka kierowcy

Sprawca wypadku, jeśli zostanie zatrzymany, będzie musiał stawić czoła poważnym konsekwencjom prawnym. Ucieczka z miejsca zdarzenia, szczególnie w przypadku potrącenia osoby, jest traktowana jako poważne przestępstwo. Kierowcy grozi kara pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z tym, że ofiarą wypadku jest małe dziecko. Społeczne oburzenie i presja na szybkie i sprawiedliwe ukaranie sprawcy są wyjątkowo silne.

Rodzina dziewczynki oraz lokalna społeczność mają nadzieję, że sprawiedliwość szybko dosięgnie kierowcę. A takie tragiczne wypadki staną się rzadkością na polskich drogach. Sprawa ta podkreśla również potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, szczególnie w miejscach, gdzie często przebywają dzieci.

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia