Polak aresztowany za napaść na premier Danii Mette Frederiksen!

W sobotę sąd w Kopenhadze zaaresztował 39-letniego mężczyznę pod zarzutem uderzenia premier Danii, Mette Frederiksen, pięścią. Duńskie media poinformowały, że podejrzany o dokonanie napaści jest obywatelem Polski.

177

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

fot. Tomas Tkacik / / Zuma Press / Forum

W sobotę sąd w Kopenhadze zaaresztował 39-letniego mężczyznę pod zarzutem uderzenia pięścią premier Danii, Mette Frederiksen. Podejrzany o napaść jest obywatelem Polski, jak poinformowały duńskie media. Do ataku doszło w piątek wieczorem na placu Kultorvet w centrum duńskiej stolicy. Prokuratura stwierdziła, że sprawca dokonał napaści na osobę pełniącą funkcję publiczną, stosując przemoc i groźbę użycia przemocy. Mężczyzna uderzył premier pięścią w prawe ramię, co spowodowało, że straciła ona równowagę.

Policja wyklucza motyw polityczny

Duńska policja poinformowała na platformie X, że motyw polityczny nie jest brany pod uwagę. Zgodnie z ustaleniami sądu, mężczyzna wiedział, kim jest Frederiksen, gdy ją zaatakował. „Uważamy to za pojedynczy, spontaniczny akt i obecnie nie przyjmujemy za wiodącą hipotezę w naszym śledztwie, że był to zaplanowany atak na premiera” – powiedziała inspektor policji Trine Møller w rozmowie z agencją Ritzau.

„Wczoraj zakończyła się rozprawa konstytucyjna 39-letniego mężczyzny, który został aresztowany w wyniku zdarzenia w Kultorvet. Od 20 czerwca przebywa w areszcie”

Sprawca niezrównoważony psychicznie

Jak podają duńskie media, w tym gazeta „Jyllands-Posten”, podejrzany przebywał w Danii od 2019 roku. Duński nadawca publiczny DR cytował opinię lekarza, która została odczytana w sądzie, mówiącą o tym, że mężczyzna był niezrównoważony psychicznie i znajdował się pod wpływem alkoholu oraz narkotyków w momencie zatrzymania. Te doniesienia potwierdził również rzecznik MSZ Paweł Wroński w rozmowie z PAP. W sobotę kancelaria premier Danii przekazała, że Mette Frederiksen doznała lekkiego urazu kręgosłupa szyjnego w wyniku ataku.

Kopenhaska policja aresztowała mężczyznę za stosowanie przemocy wobec premier Mette Frederiksen w Kultorvet.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia