Aleksander Kwaśniewski o Wynikach Wyborów i Roli Polskich Polityków w Europie

Aleksander Kwaśniewski o Wynikach Wyborów - Polska ma w tej chwili dwóch polityków, którzy na salonach europejskich bardzo się liczą

141

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Aleksander Kwaśniewski o Wynikach Wyborów - Polska ma w tej chwili dwóch polityków, którzy na salonach europejskich bardzo się liczą
Unia Europejska nie chce sankcji na żywność z Rosji. Sala Plenarna Parlamentu Europejskiego

Aleksander Kwaśniewski, były prezydent Polski, skomentował wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, nazywając rezultat Koalicji Obywatelskiej „imponującym”. Według sondażu late poll KO uzyskała 37,4 proc. poparcia. To stawia ją na czele z minimalną przewagą nad Prawem i Sprawiedliwością (PiS), które zdobyło 35,7 proc. głosów. Kwaśniewski podkreślił, że taki wynik w skali europejskiej jest wyjątkowy. Rzadko który zwycięzca w poszczególnych krajach osiąga prawie 40 procent poparcia. Aleksander Kwaśniewski o wynikach wyborów – celnie zauważył że Polska nabiera znaczenia w Unii Europejskiej.

Aleksander Kwaśniewski o Wynikach Wyborów Zmiany w Rozkładzie Mandatów

Po przeliczeniu 50 proc. ankiet, przewaga między KO a PiS zmalała, co wpłynęło na rozkład mandatów w Parlamencie Europejskim. KO i PiS zdobywają po 20 mandatów. Konfederacja uzyskała 6 mandatów, Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) zdobyła 4 mandaty, a Lewica 3 mandaty. Frekwencja w wyborach wyniosła 40,2 proc. Wyniki te odzwierciedlają zróżnicowanie polityczne w Polsce i pokazują siłę poszczególnych ugrupowań na arenie europejskiej.

Kwaśniewski zwrócił uwagę na kluczową rolę dwóch polskich polityków na arenie europejskiej – Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego. Podkreślił, że obaj są dobrze znani i szanowani w europejskich kręgach politycznych, co daje Polsce znaczącą pozycję w Unii Europejskiej. „Polska ma w tej chwili dwóch polityków, którzy na salonach europejskich bardzo się liczą, bo są doświadczeni. Są znani, rozpoznawani i lepsi od innych,” powiedział Kwaśniewski.

Komentarze w „Kropce nad i”

W programie „Kropka nad i” na antenie TVN24, Kwaśniewski wyraził swoje opinie na temat wyników wyborów i roli Koalicji Obywatelskiej. Jego zdaniem, wynik KO jest nie tylko sukcesem w skali krajowej, ale także pokazuje, że Polska ma mocnych przedstawicieli w Europie. Były prezydent podkreślił, że doświadczenie i rozpoznawalność Tuska i Sikorskiego przyczyniają się do wzmocnienia pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz komentarze Kwaśniewskiego sugerują, że Polska ma szansę na odgrywanie ważnej roli w przyszłości Unii Europejskiej. Sukces Koalicji Obywatelskiej oraz silna pozycja polskich polityków w Europie mogą przyczynić się do lepszego reprezentowania interesów Polski i wzmocnienia jej pozycji na arenie międzynarodowej. Przyszłe działania i decyzje polityczne będą kluczowe dla dalszego rozwoju i umacniania pozycji Polski w Europie.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia