Eurowybory – Daniel Obajtek Zdeklasował Konkurencję na Podkarpaciu

Eurowybory - Daniel Obajtek wygrywa listę PiS na Podkarpaciu i pewnie obejmuje mandat europsła a co z resztą?

262

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Eurowybory - Daniel Obajtek wygrywa listę PiS
Daniel Obajtek nie pojawił się na przesłuchaniach komisji śledczej ds. afery wizowej.

Daniel Obajtek może świętować sukces w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Według sondażu exit poll IPSOS (za TVN24.pl), polityk zdobył najwięcej głosów na Podkarpaciu, startując z pierwszego miejsca listy nr 7 w okręgu wyborczym obejmującym województwo podkarpackie. To prawdziwy bastion PiS-u, gdzie politycy tej partii regularnie pokonują swoich konkurentów z innych ugrupowań. Obajtek, były prezes Orlenu, zdobył ponad 180 tysięcy głosów, zdecydowanie wyprzedzając swoich kontrkandydatów. Eurowybory – Daniel Obajtek ma zagwarantowane 1 miejsce.

Wyniki Late Poll – Eurowybory – Daniel Obajtek wygrywa listę na Podkarpaciu

W wyborach do Parlamentu Europejskiego Koalicja Obywatelska (KO) zdobyła 37,4 proc. głosów, PiS – 35,7 proc., Konfederacja – 11,8 proc., Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) – 7,3 proc., a Lewica – 6,6 proc. – wynika z badania late poll Ipsos za tvn24.pl. Frekwencja wyniosła 40,2 proc., a do zdobycia było 53 mandaty w PE. Z sondażu late poll wynika, że KO i PiS zdobyły po 20 mandatów. Wcześniejsze dane mówiły, że KO będzie miała 21 mandatów, a PiS – 19. Liczba mandatów pozostałych komitetów nie uległa zmianie – Konfederacja zdobyła sześć mandatów, Trzecia Droga cztery, a Lewica trzy. Pozostałe komitety nie zdobyły żadnych mandatów.

Podkarpacie od lat jest silnym bastionem Prawa i Sprawiedliwości, co potwierdzają wyniki uzyskane przez Daniela Obajtka. Jego wysoka liczba głosów jest dowodem na dużą popularność tej partii w regionie. Sukces Obajtka w wyborach do PE umacnia pozycję PiS na Podkarpaciu i pokazuje, że partia ma tutaj mocne poparcie społeczne.

Analiza Wyników Wyborów i Perspektywy na Przyszłość

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego pokazują równowagę sił między Koalicją Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością, które zdobyły po 20 mandatów. Konfederacja, Trzecia Droga i Lewica również uzyskały mandaty, co świadczy o różnorodności politycznej w Polsce. Frekwencja na poziomie 40,2 proc. jest umiarkowana, ale pokazuje zainteresowanie Polaków wyborami europejskimi.

Sukces Daniela Obajtka w wyborach do Parlamentu Europejskiego może mieć znaczący wpływ na jego karierę polityczną. Jego zwycięstwo na Podkarpaciu podkreśla jego popularność i skuteczność jako polityka. Wyniki wyborów pokazują również, że PiS ma silne wsparcie w regionie, co może być kluczowe w przyszłych wyborach krajowych. Analizując te wyniki, można przewidywać dalsze zmiany na polskiej scenie politycznej oraz wpływ tych zmian na politykę europejską. Eurowybory – Daniel Obajtek wygrał a co z resztą, czekamy na wyniki PKW.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia