Polscy politycy kończący przygodę w Parlamencie Europejskim. Na „do widzenia” dostaną pokaźną „rekompensatę”

132

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Polscy politycy kończący przygodę w Parlamencie Europejskim. Na do widzenia dostaną pokaźną rekompensatę
Polscy politycy kończący przygodę w Parlamencie Europejskim. Na do widzenia dostaną pokaźną rekompensatę

Polscy politycy kończący przygodę w Parlamencie Europejskim. Na „do widzenia” dostaną pokaźną „rekompensatę”. Wczoraj (9 czerwca) jak wszystkim wiadomo w naszym kraju odbywały się wybory do Parlamentu Europejskiego, które wygrała Platforma Obywatelska. Partia Donalda Tuska według oficjalnych wyników zgromadziła 37,06 procent głosów. PO minimalnie wyprzedziło Prawo i Sprawiedliwość, na które głos oddało 36.16 procent wyborców. Sporym zaskoczeniem jest wynik Konfederacji, która zamyka podium z rezultatem 12.08 %. Na pozostałych miejscach znalazły się Trzecia Droga (6.91 głosów) i Lewica (6.3 % głosów), które jako ostatnie przekroczyły próg wyborczy. Frekwencja wśród głosujących w naszym kraju wyniosła 40.65 procent osób uprawnionych do głosowania. My jednak skupmy się na czym innym, a mianowicie na polskich politykach odchodzących z Parlamentu Europejskiego i ich „rekompensatach”.

Polscy politycy kończący przygodę w Parlamencie Europejskim. Na „do widzenia” dostaną pokaźną „rekompensatę” – do polityki nie idzie się dla pieniędzy

Jak to niegdyś powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Raczej nijak ma się to do otaczającej nas rzeczywistości i to dotyczy większości polityków z każdej partii. Chyba najlepszym tego przykładem są właśnie zakończone wczoraj wybory do Parlamentu Europejskiego, a konkretnie pensje polityków, którzy zasiadają w Brukseli na poziomie często ponad 10 000 tysięcy EURO. Najciekawszym jednak są horrendalnie wysokie tzw. „rekompensaty” jakie dostali polscy przedstawiciele kończący swoją przygodę w Parlamencie Europejskim i to chciałbym państwu przedstawić poniżej. Regulamin niby dopuszcza możliwość rezygnacji przyjęcia tych pieniędzy, ale zapewne nieliczni lub nikt z nich z tego skorzysta.

Polscy politycy kończący przygodę w Parlamencie Europejskim. Na „do widzenia” dostaną pokaźną „rekompensatę” – odchodzący z Parlamentu Europejskiego

Polscy politycy odchodzący z Brukseli: Jerzy Buzek, Jan Olbrycht (obaj KO), Bogusław Liberadzki (Lewica), Ryszard Czarnecki, Jacek Saryusz Wolski (obaj PIS), cała piątka na „do widzenia” dostała po 200 tysięcy EURO czyli według obecnego kursu około 862 tysiące złotych każdy. Z kolei Róża Thun (Trzecia Droga), Ryszard Legutko i Tomasz Poręba (obaj PIS) dostali po ponad 150 tysięcy EURO czyli 646 tysięcy złotych. Natomiast Anna Fotyga, Karol Karski i Zdzisław Krasnodębski (wszyscy PIS) otrzymają „rekompensatę” w wysokości 431 tysięcy złotych.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Halinka Kiepska nie żyje

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia