Czy pełnienie funkcji prezesa spółki lub fundacji przekreśla możliwość przystąpienia do upadłości konsumenckiej ???

Prezes spółki ogłasza upadłość konsumencką - Oddłużanie, Upadłość, Radio audycja na Radia Bezpieczna Podróż dla chcących się oddłużyć

86

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prezes spółki ogłasza upadłość konsumencką - Oddłużanie, Upadłość, Radio audycja na Radia Bezpieczna Podróż dla chcących się oddłużyć
Prezes spółki ogłasza upadłość konsumencką - Oddłużanie, Upadłość, Radio audycja na Radia Bezpieczna Podróż dla chcących się oddłużyć

Obecnie okoliczność, że członek zarządu nie złożył w terminie wniosku o upadłość spółki nie zamyka mu drogi do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Zatem aktualnie prezes zarządu spółki z o.o. jak najbardziej może ogłosić upadłość konsumencką. Oto ciąg dalszy naszego poradnika. Oddłużanie, Upadłość, Radio czyli audycja na fali Radio Bezpieczna Podróż dla chcących uwolnić się od zadłużenia. Audycja #5 Prezes spółki ogłasza upadłość konsumencką

Prezes ogłasza upadłość konsumencką

Oznacza to iż będąc prezesem w spółce, możemy starać się o uzyskanie upadłości konsumenckiej. I co za tym idzie, pozbycie się wszystkich swoich długów. Jeżeli prezes posiada udziały w spółce, jest jej akcjonariuszem, jego aktywa przejmuje syndyk i wchodzą one w skład masy upadłości.

Rolę prezesa możemy pełnić w dalszym ciągu. Trwający proces upadłościowy nie przeszkadza w wykonywaniu swoich obowiązków i nie wpływa na działalność spółki. Wynagrodzenie które otrzymujemy z racji pełnienia funkcji prezesa( vice prezesa ), w 50% może przejąć syndyk. Ale zawsze musi zostawić nam kwotę wolną od zajęcia komorniczego w obecnej chwili , najniższą płacę krajową.

Prezes spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.) może ogłosić upadłość konsumencką, ale pod pewnymi warunkami. Upadłość konsumencka dotyczy bowiem osób fizycznych, a nie podmiotów prawnych takich jak spółki z o.o.

podsumowując: – Prezes spółki ogłasza upadłość konsumencką

  1. Osoba Fizyczna: Upadłość konsumencka jest procedurą dostępną dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Prezes spółki z o.o., będący osobą fizyczną, może skorzystać z tej opcji, jeśli spełnia określone warunki.
  2. Zakończenie Działalności Gospodarczej: Jeśli prezes spółki z o.o. prowadzi działalność gospodarczą na własne nazwisko (jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą). Wtedy musi zakończyć tę działalność, aby móc ogłosić upadłość konsumencką.
  3. Długi Osobiste: Upadłość konsumencka obejmuje tylko długi osobiste prezesa, a nie długi samej spółki. Jeśli prezes spółki poręczył długi spółki swoim majątkiem osobistym lub zaciągnął prywatne zobowiązania, może objąć je upadłością konsumencką.
  4. Procedura Sądowa: Ogłoszenie upadłości konsumenckiej wymaga złożenia odpowiedniego wniosku do sądu. Sąd oceni sytuację finansową wnioskodawcy oraz jego zdolność do spłaty zobowiązań.
  5. Warunki Upadłości Konsumenckiej: Sąd rozpatrując wniosek o upadłość konsumencką, weźmie pod uwagę, czy wnioskodawca jest niewypłacalny, tzn. nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań pieniężnych. Sąd oceni również, czy niewypłacalność nie jest wynikiem rażącego niedbalstwa lub umyślnego działania dłużnika.

Prezes spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jako osoba fizyczna, może ogłosić upadłość konsumencką, jeśli spełnia określone warunki, w tym jak podajemy wyżej zakończenie ewentualnej działalności gospodarczej prowadzonej na własne nazwisko. Upadłość konsumencka obejmuje jego osobiste zobowiązania, a nie zobowiązania spółki.

NAWET PREZES ORLENU MOŻE OGŁOSIĆ UPADŁOŚĆ KONSUMENCKĄ , JEŻELI NIE JEST W STANIE SPŁACAĆ SWOICH DŁUGÓW !!!

oddłużanie upadłość radio odcinek 5 Prezes spółki ogłasza upadłość konsumencką

poprzednie audycje które powinieneś poznać by lepiej zrozumieć jak łatwo możemy Ci pomóc – audycja #1, #2, #3, #4

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia