Legionowskie Stowarzyszenie „Dobra Fala” i Portal „Dzieje Się – Powiat Legionowski”

Stowarzyszenie "Dobra Fala" i Portal "Dzieje Się - Powiat Legionowski" - wzmacnianie społeczności lokalnej. Zapraszamy do wysłuchania podcastu z członkiem Stowarzyszenia Panem Przemysławem Zawadą.

55

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Stowarzyszenie „Dobra Fala”- cele i działania

W powiecie legionowskim, działają dwie inicjatywy, które znacząco przyczyniają się do rozwoju społeczności lokalnej: Stowarzyszenie „Dobra Fala” oraz portal internetowy „Dzieje Się – Powiat Legionowski”. Obie te inicjatywy odgrywają kluczową rolę w aktywizacji mieszkańców, promowaniu działań organizacji pozarządowych i tworzeniu przestrzeni do wymiany informacji oraz doświadczeń. Stowarzyszenie „Dobra Fala” działa od sierpnia 2019 roku, zostało założone przez grupę lokalnych działaczy społecznych z Legionowa. Jego misją jest wspieranie i rozwój inicjatyw społecznych, kulturalnych i edukacyjnych na terenie powiatu legionowskiego.

 1. Wspieranie społeczności lokalnej: „Dobra Fala” organizuje różnorodne wydarzenia kulturalne, warsztaty edukacyjne oraz akcje społeczne, które mają na celu integrację mieszkańców oraz rozwój ich kompetencji.
 2. Promowanie wolontariatu: Stowarzyszenie angażuje wolontariuszy do realizacji swoich projektów, oferując im szkolenia oraz możliwość zdobycia cennego doświadczenia.
 3. Współpraca z organizacjami pozarządowymi: „Dobra Fala” współpracuje z innymi NGO’s, wspierając je w realizacji ich celów poprzez doradztwo, pomoc w organizacji wydarzeń oraz wspólne projekty.

Portal „Dzieje Się – Powiat Legionowski”- główne funkcje portalu

Portal „Dzieje Się – Powiat Legionowski” istnieje jako platforma informacyjna dedykowana mieszkańcom powiatu legionowskiego. Jego celem jest informowanie o bieżących wydarzeniach, inicjatywach społecznych oraz działalności lokalnych organizacji pozarządowych.

 1. Informowanie o wydarzeniach: Portal regularnie publikuje informacje o nadchodzących wydarzeniach kulturalnych, sportowych i społecznych, umożliwiając mieszkańcom aktywne uczestnictwo w życiu lokalnym.
 2. Promowanie NGO: „Dzieje Się” poświęca dużo uwagi działalności organizacji pozarządowych, przedstawiając ich projekty, sukcesy oraz potrzeby. Dzięki temu NGO’s mogą dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zyskać większe wsparcie.
 3. Platforma dla mieszkańców: Portal daje możliwość mieszkańcom publikowania swoich inicjatyw, pomysłów oraz dzielenia się informacjami ważnymi dla lokalnej społeczności.

Korzyści dla organizacji pozarządowych

Działalność Stowarzyszenia „Dobra Fala” oraz portalu „Dzieje Się – Powiat Legionowski” przynosi wiele korzyści dla organizacji pozarządowych działających w powiecie legionowskim:

 1. Zwiększenie widoczności: Dzięki regularnym publikacjom na portalu, NGO’s zyskują większą widoczność w społeczności lokalnej, co przekłada się na większe zaangażowanie mieszkańców oraz wsparcie finansowe.
 2. Budowanie sieci kontaktów: Wspólne projekty i wydarzenia organizowane przez „Dobrą Falę” umożliwiają NGO’s nawiązywanie kontaktów z innymi organizacjami oraz instytucjami, co sprzyja wymianie doświadczeń i realizacji wspólnych inicjatyw.
 3. Wsparcie merytoryczne: Stowarzyszenie oferuje pomoc w zakresie zarządzania projektami, pozyskiwania funduszy oraz prowadzenia działalności statutowej, co podnosi profesjonalizm lokalnych NGO’s.
 4. Aktywizacja wolontariatu: Dzięki współpracy z „Dobrą Falą”, organizacje pozarządowe mogą liczyć na wsparcie wolontariuszy, co jest szczególnie ważne przy realizacji dużych przedsięwzięć.

Legionowskie Stowarzyszenie „Dobra Fala” oraz portal „Dzieje Się – Powiat Legionowski” to przykłady inicjatyw, które mają realny wpływ na życie społeczności lokalnej. Dzięki ich działalności, mieszkańcy powiatu legionowskiego mogą aktywnie uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach, a organizacje pozarządowe zyskują wsparcie niezbędne do realizacji swoich celów. Wspólne działanie na rzecz lokalnej społeczności przyczynia się do jej integracji, rozwoju i budowania silnych więzi między mieszkańcami.

Przemek Zawada – Aktywny członek Stowarzyszenia „Dobra Fala”

Przemek Zawada jest osobą o wszechstronnych umiejętnościach i bogatym doświadczeniu zawodowym. Jako specjalista ds. zarządzania projektami, Przemek wnosi do „Dobrej Fali” nie tylko swoją wiedzę, ale także praktyczne podejście do realizacji różnorodnych inicjatyw. Jego umiejętność planowania i koordynowania działań sprawia, że projekty stowarzyszenia są realizowane sprawnie i efektywnie. W ramach swojej działalności w „Dobrej Fali”, Przemek Zawada aktywnie angażuje się w organizację wydarzeń kulturalnych, społecznych i edukacyjnych. Był jednym z głównych koordynatorów takich projektów jak:

„Legionowskie Spotkania z Kulturą” – cykl wydarzeń mających na celu promocję lokalnej twórczości artystycznej oraz integrację mieszkańców powiatu legionowskiego.

„Edukacja dla Wszystkich” – program warsztatów i szkoleń skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych, który ma na celu rozwijanie umiejętności oraz kompetencji społecznych.

„Zielony Legionowo” – inicjatywa ekologiczna promująca ochronę środowiska i zrównoważony rozwój, w ramach której organizowane są akcje sadzenia drzew, sprzątania terenów zielonych oraz edukacji ekologicznej.

Poza działalnością w stowarzyszeniu, Przemek Zawada jest również zaangażowany w życie społeczności lokalnej jako wolontariusz i mentor dla młodszych działaczy społecznych. Jego charyzma i entuzjazm zarażają innych, co sprawia, że wiele osób chętnie przyłącza się do działań „Dobrej Fali”. Przemek Zawada to prawdziwy filar Stowarzyszenia „Dobra Fala”. Jego nieustanne zaangażowanie, profesjonalizm i otwartość na potrzeby innych czynią go wzorem do naśladowania dla wszystkich, którzy pragną działać na rzecz dobra wspólnego.

Zapraszam do wysłuchania podcastu z Członkiem Stowarzyszenia „Dobra Fala” Panem Przemysławem Zawadą, rozmawiała Patrycja Tabaczek

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia