Prokuratura wypuściła na wolność niedoszłego mordercę

W jakim kraju żyjemy jeżeli prokuratura wypuściła na wolność niedoszłego mordercę. Dodatkową zagadką jest to, że zaatakowany nie dostaje od prokuratury zdjęcia lub rysopisu napastnika.

203

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prokuratura wypuściła na wolność niedoszłego mordercę. Nóż w ręku podczas Marsz Milczenia
Prokuratura wypuściła na wolność niedoszłego mordercę. Nóż w ręku podczas Marsz Milczenia

Można by zadać sobie pytanie, w jakim kraju my żyjemy jeżeli prokuratura wypuściła na wolność niedoszłego mordercę. Dodatkową zagadką jest to, że zaatakowany nie dostaje od prokuratury zdjęcia lub rysopisu napastnika. W czyim interesie działa prokuratura?

Prokuratura wypuściła na wolność niedoszłego mordercę, znicze pod szpitalem na ulicy Szaserów w Warszawie foto TVP3
Prokuratura wypuściła na wolność niedoszłego mordercę, znicze pod szpitalem na ulicy Szaserów w Warszawie foto TVP3

W trakcie Marszu Milczenia doszło do udaremnienia ataku nożownika, który próbował zaatakować Roberta Bąkiewicza, grożąc mu śmiercią. Kilka dni temu ulicami Warszawy przeszedł Marsz Milczenia. Uczestnicy marszu wyrażali solidarność z funkcjonariuszami i żołnierzami służącymi na granicy oraz składali hołd poległemu na służbie 21-letniemu Mateuszowi Sitkowi. Według informacji przekazanych przez Roberta Bąkiewicza w serwisie X, sprawcą był Damian G. To recydywista wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Podczas incydentu napastnik miał na sobie koszulkę z logo pewnego ugrupowania, co może mieć istotne znaczenie przy wyjaśnianiu motywów działania sprawcy. Choć nie jesteśmy pewni, czy jest członkiem tej partii. Wcześniej na stronie internetowej partii publikowano treści krytykujące politykę Polski wobec Rosji i Białorusi, co może mieć związek z atakiem. Po postawieniu zarzutów Damian G. został wypuszczony na wolność, ale nałożono na niego zakaz zbliżania się do polityka. Prokuratura i policja nie ujawniły danych osobowych napastnika, ani zdjęcia lub rysopisu osobie zaatakowanej, co utrudniałoby ewentualne zbliżenie się sprawcy do Bąkiewicza łamiąc zakaz.

Prokuratura wypuściła na wolność niedoszłego mordercę. Murem za Polskim mundurem.
Prokuratura wypuściła na wolność niedoszłego mordercę. Murem za Polskim mundurem.

Marsz Milczenia – Prokuratura wypuściła na wolność niedoszłego mordercę Roberta Bąkiewicza

Tomasz Kalinowski z Mediów Narodowych poinformował w mediach społecznościowych, że Damian G., który próbował zaatakować Roberta Bąkiewicza, jest ochroniarzem rosyjskiego ambasadora w Polsce, co budzi dodatkowe kontrowersje. Mimo zatrzymania przez policję, prokuratura wypuściła go na wolność, co wzbudziło obawy o bezpieczeństwo Bąkiewicza.

Pożegnanie śp. szer. Mateusza Sitka 12.06.2024 Nowy Lubiel

12.06.2024 – „Ani jednego więcej”. Manifestacja solidarności z żołnierzami na granicy„, Miejsce: Ministerstwo Obrony Narodowej, al. Niepodległości 218, Godz. 18:00 info

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Na koniec zachęcam do lektury mojego artykułu – Zawyją syreny alarmowe – to przegląd nie wojna

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku zdjęć. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia