W południe mundurowi oddadzą hołd poległemu na służbie żołnierzowi

W południe mundurowi oddadzą hołd, rozlegną się syreny alarmowe. Mateusz Sitek, żołnierz Wojska Polskiego został ugodzony ostrzem przytwierdzonym do kija przez nielegalnego migranta

125

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W południe mundurowi oddadzą hołd poległemu na służbie żołnierzowi. 1WBP im. Tadeusza Kościuszki w Wesołej foto PAP
W południe mundurowi oddadzą hołd poległemu na służbie żołnierzowi. 1WBP im. Tadeusza Kościuszki w Wesołej foto PAP

W całym kraju rozbrzmią syreny, oto jak w południe mundurowi oddadzą hołd poległemu na służbie żołnierzowi Mateuszowi Sitkowi. Na początku weekendu 1. Warszawska Brygada Pancerna zwróciła się z apelem o uszanowanie rodziny, która chce w spokoju pożegnać swojego bliskiego. W tej brygadzie służył poległy na służbie w ochronie granicy państwowej sierż. Mateusz Sitek. Policja w całym kraju w dniu pogrzebu włączy syreny na znak hołdu poległemu. Jednocześnie dowództwo prosiło o uszanowanie spokoju rodziny, która chce pożegnać się ze swoim bliskim.

Wszystkie służby na znak żałoby po poległym żołnierzu swoje nośniki w internecie i w mediach społecznościowych zmieniły na żałobne. Na obiektach wojskowych oraz instytucjach podległych Ministerstwu Obrony Narodowej flagi zostały opuszczone do połowy masztu. A sam Mateusz Sitek pośmiertnie został odznaczony „Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju” i awansowany do stopnia sierżanta.

W południe mundurowi oddadzą hołd poległemu na służbie żołnierzowi. Spoczywaj w spokoju
W południe mundurowi oddadzą hołd poległemu na służbie żołnierzowi. Spoczywaj w spokoju

W południe mundurowi oddadzą hołd, rozlegną się syreny alarmowe

Informacje o szczegółach ostatniego pożegnania żołnierza na platformie X opublikowały również Państwowa Straż Pożarna, Polska Policja oraz Straż Graniczna. Wszystkie formacje dodały, że w ramach oddania hołdu zmarłemu o godz. 12:00 w całej Polsce rozlegną się syreny alarmowe. Ich uruchomienie ma również okazać solidarność wobec służb, które stacjonują przy polsko-białoruskiej granicy.

Mateusz Sitek, żołnierz Wojska Polskiego. Został ugodzony ostrzem przytwierdzonym do kija przez nielegalnego migranta w dniu 28 maja, na granicy polsko – białoruskiej w okolicy Dubicz Cerkiewnych. Cześć Jego Pamięci.

Pożegnanie śp. szer. Mateusza Sitka 12.06.2024 Nowy Lubiel

Murem za Polskim mundurem. W południe mundurowi oddadzą hołd, rozlegną się syreny alarmowe
Murem za Polskim mundurem. W południe mundurowi oddadzą hołd, rozlegną się syreny alarmowe

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Na koniec zachęcam do lektury mojego artykułu – Zawyją syreny alarmowe – to przegląd nie wojna

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku zdjęć. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia