Zachodnie wahania wzmacniają rosyjskie zagrożenie!

Generał Ben Hodges, były dowódca amerykańskiej armii w Europie, w wywiadzie dla Onetu stwierdził, że Zachód może teraz przejąć inicjatywę w konflikcie z Rosją. "Teraz to Rosjanie muszą się martwić o to, co my zrobimy," powiedział.

105

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

gen. Ben Hodges

W wywiadzie dla Onetu, Generał Ben Hodges, były dowódca amerykańskiej armii w Europie, omówił aktualne wyzwania związane z konfliktem na Ukrainie. Generał Hodges wyraził swoje obawy dotyczące braku zdecydowania Zachodu. Co według niego, jest zauważane i wykorzystywane przez Rosję.

Generał Hodges jasno zaznaczył, że choć Rosja posiada arsenał nuklearny, jej użycie w obecnym konflikcie jest mało prawdopodobne. Wyjaśnił, że korzyści z użycia broni nuklearnej byłyby dla Rosji minimalne, a konsekwencje – katastrofalne. Międzynarodowe potępienie i możliwe odwetowe działania innych mocarstw nuklearnych sprawiają, że opcja ta pozostaje bardziej środkiem zastraszania niż realnym scenariuszem.

Rosyjska Broń Nuklearna, zachodnie wojska na Ukrainie – potrzeba czy ryzyko?

Pytany o możliwość wysłania wojsk zachodnich na Ukrainę, generał Hodges zwrócił uwagę na skomplikowaną naturę takiej decyzji. Choć wsparcie wojskowe mogłoby znacząco wzmocnić pozycję Ukrainy w walce z rosyjską agresją, niesie to za sobą ryzyko eskalacji konfliktu na skalę międzynarodową. Generał podkreślił, że obecnie kluczowe jest wsparcie Ukrainy w postaci dostaw sprzętu wojskowego, szkoleń oraz wsparcia wywiadowczego.

Znaczenie zdecydowanego stanowiska

Analizując obecną sytuację na froncie, generał Hodges wyraził przekonanie, że Rosja jest w trudnej pozycji. Chociaż posiada przewagę liczebną, to morale oraz wyposażenie jej wojsk pozostawiają wiele do życzenia. Generał wskazał, że sukcesy Ukrainy w odpieraniu ofensyw Rosji świadczą o determinacji i wysokim poziomie profesjonalizmu ukraińskich sił zbrojnych.

Generał Hodges zakończył wywiad mocnym przesłaniem do przywódców zachodnich krajów. Podkreślił, że niepewność i brak zdecydowania mogą być postrzegane przez Rosję jako słabość, co może zachęcać do dalszych agresywnych działań. Zdecydowane i spójne stanowisko Zachodu, obejmujące zarówno sankcje gospodarcze. Jak i wsparcie wojskowe dla Ukrainy, jest kluczowe dla powstrzymania rosyjskiej agresji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia