Maść na otarcia – jaką maść na podrażnienia skóry wybrać?

72

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Maść na otarcia
Maść na otarcia

Zadrapania, otarcia, podrażnienia to uszkodzenia skóry, które wielu z nas przydarzają się dość często i to niezależnie od tego, czy prowadzimy aktywny tryb życia, czy wręcz przeciwnie. Te z pozoru drobne urazy mogą mieć nieprzyjemne skutki. Aby ich uniknąć, warto skorzystać ze sprawdzonych sposobów, które przyspieszą gojenie się naskórka. Maść na otarcia to preparat, który może skutecznie wspomóc nas w zwalczaniu uciążliwych dolegliwości. Jaką maść wybrać?

Otarcia skóry – jak z nimi walczyć?

Na drobne urazy naskórka tak naprawdę jesteśmy narażani przez cały czas. Otarcia mogą pojawić się na różnych częściach ciała – chociażby od butów, wzmożonego wysiłku fizycznego, np. podczas jazdy rowerem, czy w trakcie kataru, kiedy często wycieramy nos chusteczką. Takim podrażnieniom z reguły towarzyszą zaczerwienienia, pieczenie, a nierzadko też rany i ból. Pamiętajmy o tym, że skóra to bariera, której zadaniem jest ochrona przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, a każde uszkodzenie prowadzi do jej osłabienia, co w konsekwencji może skutkować m.in. zakażeniami czy zwiększoną wrażliwością na szkodliwe promieniowanie UV. Dlatego też uszkodzeń skóry nie warto bagatelizować. Regenerację naskórka mogą wspomóc odpowiednio dobrane leki. Jednym z nich jest maść na otwarcia, którą dobrze jest mieć zawsze pod ręką.

Jaka maść na otarcia?

Wybierając maść na otarcia, zwróćmy uwagę na to, czy dany preparat, poza tym, że przyspiesza gojenie się skóry, ma też właściwości łagodzące i antyseptyczne. Lekiem wykazującym takie działanie jest Homeoplasmine®. Jest to maść, która przy uszkodzeniu warstwy ochronnej skóry zapewnia „efekt bandaża”. Sprawdzi się zatem zarówno na otarcia, jak i na pęknięcia skóry, zadrapania, małe zranienia oraz skaleczenia. Zawarte w niej składniki zapobiegają również zakażeniom bakteryjnym i grzybicznym, a dodatkowo łagodzą nieprzyjemne dolegliwości. Maść polecana jest:

  • na podrażnienia dłoni wywołane środkami czystości i innymi detergentami,
  • na pęknięcia skóry spowodowane niedostatecznym nawilżeniem lub niekorzystnymi warunkami pogodowymi – zimnym wiatrem lub zmienną temperaturą,
  • na podrażnienia wywołane przez źle dobrane kosmetyki,
  • dla kolarzy – na otarcia w kroczu, pachwin czy ud,
  • na podrażnienia skóry twarzy podczas kataru, których przyczyną jest częste wycierania nosa chusteczkami,
  • na piekące rany wokół paznokci po nieprawidłowo wykonanym zabiegu manicure lub zbyt głębokim wycięciu skórek,
  • na obtarcie na stopach.

Działanie naturalnych składników

Maść na otarcia Homeoplasmine® ma szerokie zastosowanie i naturalny skład, który bazuje na nagietku lekarskim, szkarłatce, przestępie, żywicy benzoesowej oraz kwasie borowym. Aplikuje się ją na oczyszczoną skórę 1-3 razy dziennie. Im szybciej zaczniemy ją stosować, tym efektywniej będzie w stanie zacząć leczyć nasze dolegliwości, dlatego najlepiej nałożyć ją zaraz po wystąpieniu otarcia, zranienia lub innego podrażnienia skóry. Nie należy natomiast stosować jej na rozległe powierzchnie, w uwagi na obecność w składzie kwasu borowego. Maść ta przeznaczona jest dla osób dorosłych.

HOMEOPLASMINE® maść. Skład: produkt złożony. Wskazania: maść o działaniu antyseptycznym i gojącym zalecana do stosowania w przypadkach podrażnień skóry takich jak: niewielkie zranienia, zadrapania, otarcia naskórka, skaleczenia, pęknięcia skóry. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Maści nie należy stosować u młodzieży i dzieci ani na skaleczenia zainfekowane. Nie stosować na błony śluzowe. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA z siedzibą w Messimy, Francja.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. 1/Homeoplasmine/06.06.2024       

  

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia