USA Uderzają w Machinę Wojenną Putina: Rubel Upada

Nowe Sankcje USA - Reakcja Banku Rosji - Rubel Upada układanka zaczyna się sypać, czy to zatrzyma wreszcie wojnę?

99

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

gospodarka USA wciąż silna USA Uderzają w Machinę Wojenną Putina: Rubel Upada
gospodarka USA wciąż silna USA Uderzają w Machinę Wojenną Putina: Rubel Upada

Stany Zjednoczone ogłosiły w środę szeroki pakiet sankcji wymierzony w „machinę wojenną” Władimira Putina. Nowe restrykcje objęły m.in. giełdę w Moskwie, która w odpowiedzi zawiesiła handel dolarami i euro. Decyzja ta wywołała chaos na rynku finansowym, a rubel zaczął gwałtownie tracić na wartości. „Rubel upada” – ogłosił „The Kyiv Post”. Rubel Upada już od 22 lutego ale teraz jest to znaczny spadek.

Nowe Sankcje USA – Reakcja Banku Rosji – Rubel Upada

Bank Rosji poinformował, że w związku z amerykańskimi sankcjami zawieszony zostaje obrót giełdowy. Obrót oraz rozliczenia instrumentów podlegających dostawie w dolarach amerykańskich i euro. Mimo zapewnień, że zgromadzone środki w tych walutach są bezpieczne, sytuacja wywołała panikę wśród obywateli. „W Petersburgu tworzą się kolejki przy kantorach po tym, jak rozeszła się wiadomość o nowych sankcjach”. Tak napisał korespondent „The Kyiv Post” Jaseon Jay Smart na platformie X.

Nowe sankcje USA, ogłoszone przed szczytem G7, mają na celu zwiększenie ryzyka sankcji wtórnych. Sankcji dla podmiotów prowadzących interesy z rosyjskimi bankami i przemysłem zbrojeniowym. Dotyczy to również Chin, które odgrywają kluczową rolę w omijaniu dotychczasowych restrykcji. Gospodarka wojenna Rosji, odizolowana od międzynarodowego systemu finansowego, desperacko pragnie dostępu do świata zewnętrznego.

Ocena Sekretarz Skarbu USA i Wsparcie Finansowe dla Ukrainy

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen oceniła, że dzisiejsze działania uderzają w pozostałe drogi pozyskiwania międzynarodowych materiałów i sprzętu przez Rosję, w tym ich zależność od kluczowych dostaw z krajów trzecich. „Gospodarka wojenna Rosji jest głęboko odizolowana od międzynarodowego systemu finansowego” – podkreśliła Yellen, cytowana przez BBC.

Restrykcje ze strony USA nie są jedynym problemem Rosji. Przywódcy państw grupy G7 osiągnęli porozumienie w sprawie wypłaty 50 mld dolarów dla Ukrainy z tytułu wykorzystania zysków z zamrożonych rosyjskich aktywów w Unii Europejskiej i krajach G7. Wartość tych aktywów wynosi około 300 mld euro. Decyzja ta ma na celu wsparcie Ukrainy w obliczu trwającej agresji ze strony Rosji. Rubel Upada i potencjał Rosji również.

Nowe sankcje USA stanowią kolejny cios w machinę wojenną Putina, izolując rosyjską gospodarkę od międzynarodowego systemu finansowego i wywołując panikę wśród obywateli. Rosja staje przed wyzwaniem utrzymania stabilności swojej gospodarki, podczas gdy Zachód intensyfikuje wsparcie dla Ukrainy.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia