G7 przeznacza 50 miliardów dolarów na wsparcie Ukrainy.

G7 zgodziło się wykorzystać zamrożone rosyjskie aktywa, aby zebrać 50 miliardów dolarów miliardów dla Ukrainy, aby pomóc jej w walce z najeżdżającymi siłami rosyjskimi.

91

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i prezydent USA Joe Biden podpisują dwustronne porozumienie w sprawie bezpieczeństwa

Podczas szczytu G7 we Włoszech prezydenci Ukrainy i USA, Wołodymyr Zełenski i Joe Biden, podpisali przełomową. Dziesięcioletnią umowę o bezpieczeństwie, która obejmuje amerykańską pomoc wojskową i szkoleniową dla Ukrainy. Umowa ta, określana przez Kijów jako „historyczna”. Stanowi najpotężniejsze porozumienie między tymi dwoma krajami od czasu uzyskania przez Ukrainę niepodległości w 1991 roku. Dokument przewiduje wsparcie wojskowe, ale nie zobowiązuje USA do wysyłania swoich żołnierzy na front.

Prezydent Zełenski, podczas wspólnej konferencji prasowej w Apulii. Wyraził wdzięczność za niezachwiane wsparcie sojuszników, podkreślając, że podpisana umowa to krok milowy w relacjach Ukrainy i USA. Zełenski zaznaczył również, że nowe porozumienie obejmuje dostawę długo oczekiwanych myśliwców F-16, które mają wzmocnić obronę Ukrainy przed rosyjskimi atakami.

Szczyt G7 mobilizuje zamrożone rosyjskie aktywa dla Ukrainy.

Grupa G7, w skład której wchodzą Kanada, Francja, Niemcy, Włochy, Japonia, Wielka Brytania i USA. Ogłosiła plan wykorzystania zamrożonych rosyjskich aktywów o wartości 325 miliardów dolarów na wsparcie Ukrainy. Z odsetek generowanych przez te aktywa, G7 zamierza przeznaczyć 3 miliardy dolarów rocznie na spłatę odsetek od pożyczki w wysokości 50 miliardów dolarów dla Ukrainy, która ma być zaciągnięta na rynkach międzynarodowych.

Prezydent Biden podkreślił, że ta inicjatywa stanowi mocny sygnał dla Rosji o nieustępliwości Zachodu i gotowości do wspierania Ukrainy aż do jej zwycięstwa w wojnie. Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak określił pożyczkę jako „zmianę zasad gry”, która ma ogromne znaczenie zarówno symboliczne, jak i praktyczne dla Ukrainy. Środki te, choć dotrą dopiero pod koniec roku, mają na celu długoterminowe wsparcie wysiłków wojennych i odbudowy gospodarki Ukrainy.

Rosja zareagowała groźbami „niezwykle bolesnych” środków odwetowych, ostrzegając przed konsekwencjami decyzji G7. Mimo to, przywódcy G7 pozostają zjednoczeni w swoim wsparciu dla Ukrainy, potwierdzając, że zamrożone rosyjskie aktywa zostaną użyte w celu wsparcia kraju, który walczy o swoją suwerenność i wolność.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia