Problemy PiS. Nagranie z tajnej drukarni. Giertych zawiadamia PKW

Problemy PiS. Nagranie z tajnej drukarni. Giertych zawiadamia PKW. Drukarnię prowadzi osoba z zarzutami karnymi

134

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Problemy PiS. Nagranie z tajnej drukarni. Giertych zawiadamia PKW. Drukarnię prowadzi osoba z zarzutami karnymi
Jarosław Kaczyński, prezes PiS - Problemy PiS. Nagranie z tajnej drukarni. Giertych zawiadamia PKW. Drukarnię prowadzi osoba z zarzutami karnymi

Ostatnie wydarzenia związane z kampanią wyborczą PiS rzucają cień na transparentność działań partii. Roman Giertych, poseł Koalicji Obywatelskiej, opublikował nagranie z „tajnej drukarni” w Aleksandrowie. Tam gdzie miały powstawać materiały wyborcze, w tym banery dla Marcina Romanowskiego, byłego wiceministra sprawiedliwości. Sprawa ta wywołała szerokie kontrowersje i zainicjowała działania ze strony Państwowej Komisji Wyborczej (PKW).

Tajna Drukarnia i Wybory Parlamentarne – Problemy PiS

Nagranie opublikowane przez Romana Giertycha pokazuje proces drukowania materiałów wyborczych w niewielkim, ukrytym pomieszczeniu w Aleksandrowie, województwo lubelskie. W tym „garażu”, prowadzonym przez osobę z zarzutami karnymi, drukowano banery wyborcze. Te które następnie były wykorzystywane w kampanii wyborczej w 2023 roku. Giertych podkreśla, że takie działania były ukrywane przed opinią publiczną i mediami. To budzi poważne wątpliwości co do legalności i transparentności kampanii PiS.

Giertych zapowiedział przekazanie nagrania do PKW z pytaniem, czy produkcja banerów została uwzględniona w sprawozdaniu finansowym PiS. Jeśli okaże się, że produkcja banerów nie została odpowiednio rozliczona, PiS może stracić subwencje i dotacje wyborcze. Giertych wskazał również na brak doświadczenia firmy prowadzącej drukarnię oraz brak odpowiednich zapisów w jej działalności gospodarczej, co dodatkowo podważa legalność tych działań.

Sprawa „tajnej drukarni” w Aleksandrowie ujawniona przez Onet dotyczy również materiałów wyborczych innych polityków PiS. Takich jak Jan Kanthak i Daniel Obajtek, którzy startowali w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Obajtek opublikował fakturę za wydrukowanie 525 banerów. Fakturę wystawioną przez firmę Kazimierz sp. z o.o. z siedzibą w Kazimierzu Dolnym, gdzie zamiast drukarni działa kawiarnia.

Dochodzenie i Znalezione Materiały

Policja prowadziła dochodzenie w sprawie działalności firmy, zwłaszcza po doniesieniach o zniszczeniu i przywłaszczeniu banerów wyborczych Beaty Strzałki, ówczesnej posłanki PiS. Podczas przeszukania posesji w Aleksandrowie znaleziono materiały wyborcze Romanowskiego. Pełnomocnikiem spółki Kazimierz jest Łukasz B., podejrzany o wyłudzenie 300 tys. zł oraz inne przestępstwa gospodarcze. Mężczyzna ukrywał się w Niemczech, gdzie został zatrzymany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Jeśli zarzuty potwierdzą się, PiS może stanąć w obliczu poważnych konsekwencji finansowych i prawnych. Ukrywanie działań wyborczych i brak transparentności w kampanii mogą doprowadzić do utraty subwencji i dotacji wyborczych, co byłoby ogromnym ciosem dla partii. Ta sytuacja stawia PiS w trudnej pozycji, a dalsze dochodzenia mogą ujawnić jeszcze więcej nieprawidłowości.

Podsumowanie

Sprawa „tajnej drukarni” w Aleksandrowie ujawniona przez Romana Giertycha wywołała poważne kontrowersje i zapoczątkowała działania kontrolne ze strony PKW. Jeśli zarzuty dotyczące nielegalnej produkcji materiałów wyborczych potwierdzą się, PiS może stracić subwencje i dotacje wyborcze, co znacząco wpłynie na jej przyszłość polityczną. Problemy PiS dopiero się zaczynają?

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia