Leszek Miller wzywa – Biedroń i Czarzasty do dymisji

Miller uważa, że odpowiedzialność za słabe wyniki partii ponoszą jej liderzy. To Czarzasty i Biedroń, i wzywa ich do natychmiastowej dymisji

120

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Miller uważa, że odpowiedzialność za słabe wyniki partii ponoszą jej liderzy. To Czarzasty i Biedroń, i wzywa ich do natychmiastowej dymisji
Miller uważa, że odpowiedzialność za słabe wyniki partii ponoszą jej liderzy. To Czarzasty i Biedroń, i wzywa ich do natychmiastowej dymisji

Leszek Miller, były premier Polski, wyraził swoje niezadowolenie i rozczarowanie wynikiem wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wyborów w których Lewica zdobyła zaledwie 6,3% głosów. Uplasowała się za Koalicją Obywatelską, Prawem i Sprawiedliwością, Konfederacją i Trzecią Drogą. Miller uważa, że odpowiedzialność za słabe wyniki partii ponoszą jej liderzy. To Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń, i wzywa ich do natychmiastowej dymisji.

Klęska w każdym wymiarze – Biedroń i Czarzasty do dymisji

W programie „Prezydenci i Premierzy” w Polsat News, Leszek Miller skrytykował obecne kierownictwo Lewicy. Mówił: „Kierownictwo, które firmuje Lewicę, nie potrafi przemienić partii politycznej w reprezentację większości, a nie reprezentację rozmaitych mniejszości”. Były premier określił wynik wyborów jako klęskę w każdym wymiarze. Zaznaczył, że to ostatni moment, aby Czarzasty i Biedroń podali się do dymisji. „To jest ostatni dzwonek, Biedroń i Czarzasty do dymisji, ale oni oczywiście tego nie zrobią” – dodał Miller.

Sondaż: oceny rządu Donalda Tuska

W tym kontekście warto również wspomnieć o wynikach sondażu United Surveys by IBRiS, przeprowadzonego dla „DGP” i RMF FM. Sondaż pokazuje, że po pół roku od zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska, 34,5% badanych ocenia go pozytywnie, a 32,5% negatywnie. Neutralną ocenę wystawiło 32,2% ankietowanych, a 0,9% nie wiedziało, jak ocenić rząd. Sondaż zrealizowano w dniach 7-9 czerwca 2024 roku na próbie reprezentatywnej dla ogółu populacji Polski, obejmującej 1000 osób.

Konsekwencje dla Lewicy

Leszek Miller podkreśla, że niska popularność i słabe wyniki wyborcze Lewicy są efektem nieefektywnego kierownictwa, które nie jest w stanie przekonać większości wyborców do swojej wizji. Wzywa do natychmiastowych zmian w kierownictwie partii, aby Lewica mogła odzyskać zaufanie wyborców i skuteczniej reprezentować ich interesy na arenie politycznej.

Sytuacja ta pokazuje, jak ważne jest dla partii politycznych posiadanie silnego i skutecznego przywództwa, które potrafi przekonać szerokie grono wyborców i skutecznie rywalizować na scenie politycznej. Dla Lewicy, nadchodzące miesiące będą kluczowe w kontekście jej przyszłości i możliwości odbudowy swojej pozycji.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia