Nowy samochód przed wakacjami – czy to możliwe?

O kredyt na nowy samochód możesz ubiegać się w salonie samochodowym, co znacznie usprawni cały proces jego uzyskania

89

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

O kredyt na nowy samochód możesz ubiegać się w salonie samochodowym, co znacznie usprawni cały proces jego uzyskania
O kredyt na nowy samochód możesz ubiegać się w salonie samochodowym, co znacznie usprawni cały proces jego uzyskania

Potrzebujesz samochodu jeszcze przed wakacjami, bo wyruszasz w długą podróż? Okazuje się, że jest to do zrobienia – nawet wtedy, gdy interesuje cię fabrycznie nowy pojazd. Ograniczone możliwości finansowe nie muszą być przeszkodą w realizacji tego planu. Sprawdź, jak się za to zabrać.

Chcesz mieć pewność, że nic nie zaskoczy cię podczas długiej wakacyjnej trasy, dlatego przydałby ci się nowy samochód? Masz jednak pewne obawy, ponieważ doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że czas oczekiwania na pojazd prosto z fabryki może ciągnąć się miesiącami. A i na taki wydatek niekoniecznie przygotowany jest twój domowy budżet – w końcu już niebawem wyruszysz w podróż, która już teraz może być obciążeniem osobistych finansów. Wcale jednak nie musisz z niczego rezygnować.

Kup nowy samochód dostępny u dealera

Masz w głowie to, że jeszcze 2 lata temu czas oczekiwania na fabrycznie nowy pojazd wynosił nawet kilkanaście miesięcy? Obecnie wcale tak być nie musi – wymarzony pojazd możesz mieć w zasadzie „od ręki”. Wystarczy, że udasz się do salonu samochodowego i wybierzesz jeden z dostępnych modeli.

Obawiasz się jednak, że na placu stoją wyłącznie auta z podstawową wersją wyposażenia i słabszym silnikiem? Nic bardziej mylnego – dealerzy, na bazie swoich doświadczeń i składanych zamówień, zamawiają z wyprzedzeniem modele cieszące się największą popularnością. Dzięki temu istnieje duża szansa, że wśród pojazdów znajdzie się ten, który idealnie wpisuje się w twoje oczekiwania. A jeśli nie do końca, na pewno będziesz w stanie pójść na jakiś kompromis, np. względem kolorystyki nadwozia.

Innym rozwiązaniem jest wybór marki samochodu, na który krócej się czeka (chodzi o skonfigurowanie pod indywidualne zamówienie). Przykładowo, na niektóre auta Toyoty czeka się zaledwie kilka tygodni. Dzięki temu masz szansę na podróż fabrycznie nowym pojazdem nawet wtedy, gdy urlop masz zaplanowany na szczyt sezonu wakacyjnego.

Kredyt na samochód – sposób na finansowanie auta w obliczu wakacyjnych wydatków

To zrozumiałe, że przed urlopem twój domowy budżet jest nieco nadwyrężony. Nie oznacza to jednak, że musisz zrezygnować z planów zakupowych nowego auta. Wystarczy, że zaciągniesz kredyt na samochód, dzięki któremu koszt rozłożysz w ramach miesięcznych rat. Będziesz potrzebować znacznie mniejszych środków na start – w ramach wpłaty własnej. To wystarczy, aby na urlop wakacyjny wyjechać fabrycznie nowym pojazdem.

Jaki kredyt na samochód wybrać?

Wybór kredytu samochodowego powinien być przemyślany, ponieważ będziesz spłacać go przez kilka najbliższych lat. Warto więc porównać dostępne oferty, uwzględniając kwestie, takie jak:

 • rodzaj finansowania – do wyboru są na przykład kredyt standardowy, kredyt balonowy, kredyt 50/50;
 • oprocentowanie – im wyższe, tym wyższych odsetek możesz się spodziewać;
 • RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania wyraża procentową wartość całkowitej kwoty do spłaty;
 • okres finansowania – im dłuższy, tym niższe mogą być raty (jednak nie jest to regułą, bo wiele zależy od rodzaju kredytu);
 • opcje zakończenia umowy – okazuje się, że nie zawsze musisz zatrzymać samochód na własność, ale możesz też go wymienić na nowy.

Na tle dostępnych kredytów samochodowych wyróżnia się m.in. Kredyt niższych rat Toyota Easy na nowe pojazdy w ofercie promocyjnej „Kredyt Toyota Easy Wiosna – Auta Nowe” (RRSO 9,75%, kalkulacja dokonana na dzień 12.04.2024 r. na reprezentatywnym przykładzie) oferowany przez Toyota Bank. Jest to kredyt balonowy, w przypadku którego miesięczna rata może być nawet o 40% niższa w porównaniu do Kredytu Standard (RRSO 14,85%, kalkulacja dokonana na dzień 11.08.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie) z ich oferty. Na jego korzyść przemawiają również:

 • brak wymaganej wpłaty własnej,
 • możliwość wymiany samochodu po zakończonej umowie – z gwarancją odkupu pojazdu przez dealera, dzięki czemu możesz użytkować kolejne auto bez konieczności angażowania środków własnych.

Jak ubiegać się o kredyt na samochód?

O kredyt na samochód możesz ubiegać się w salonie samochodowym, co znacznie usprawni cały proces. Wystarczy, że:

 • wypełnisz wniosek o finansowanie,
 • dostarczysz dokumenty przedstawiające twoje zarobki,
 • przedstawisz dokument potwierdzający twoją tożsamość.

W przypadku wspomnianego Kredytu niższych rat Toyota Easy, decyzję możesz odebrać nawet w ciągu godziny. Potem trzeba tylko podpisać umowę i… odebrać samochód w wyznaczonym terminie.

Jeżeli masz taką potrzebę, nowy pojazd możesz mieć przed urlopem w okresie wakacyjnym. Wystarczy z odpowiednim wyprzedzeniem wybrać interesujący cię model samochodu i złożyć wniosek o jego finansowanie.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia