Kto zostanie prezydentem Polski – sondaże nie pozostawiają złudzeń

Kto wygra w przyszłorocznych wyborach prezydenckich? - Faworytem jest Rafał Trzaskowski

123

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

kto zostanie prezydentem Polski - Rafał Trzaskowski
kto zostanie prezydentem Polski? - Polacy wybierają Rafała Trzaskowskiego

W mediach coraz częściej stawiane jest pytanie, kto zostanie prezydentem Polski? Choć do wyborów zostało jeszcze sporo czasu, już teraz wśród polityków i opinii publicznej pojawiają się liczne spekulacje.

Zgodnie z prognozami najwięcej szans mają: Rafał Trzaskowski, Mateusz Morawiecki i Szymon Hołownia. Nie wiadomo, na jakiego kandydata zamierza postawić PiS, choć były premier wydaje się być najbardziej prawdopodobnym. Rafał Trzaskowski ma duże poparcie posłów Koalicji Obywatelskiej. Na kandydaturę Szymona Hołowni liczą z kolei wyborcy Polski 2050. Ostatnio swój sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster. Polki i Polacy zostali zapytani o to, na kogo zagłosowaliby w II turze wyborów, gdyby wzięli w niej udział wymienieni kandydaci na prezydenta RP. Pytanie miało 3 warianty, a odpowiedzi prezentowały się następująco:

• Rafał Trzaskowski (62 proc.) – Mateusz Morawiecki (38 proc.),

• Szymon Hołownia (62 proc.) – Mateusz Morawiecki (38 proc.),

• Rafał Trzaskowski (63 proc.) – Szymon Hołownia (37 proc.).

Kto zostanie prezydentem Polski? – Faworytem Rafał Trzaskowski

Wyniki sondażu wskazują na to, że w II turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski wygrałby zarówno z Mateuszem Morawieckim, jak też z Szymonem Hołownią. Kandydat PiS nie miałby dodatkowo większych szans zarówno z Rafałem Trzaskowskim, jak też kandydatem popieranym przez wyborców Polski 2050. Choć Rafał Trzaskowski nie deklaruje udziału w wyborach, to jednak nie wyklucza takiej możliwości. Oświadczył, że jest gotowy na kandydowanie na urząd prezydenta RP, gdyby tak zadecydowało jego ugrupowanie. Jak stwierdził prezydent Warszawy: „Nie jest to moment, żeby rozpoczynać jakąkolwiek kampanię. Ale na jesieni Koalicja Obywatelska będzie podejmować ostateczne decyzje, a ja zawsze mówiłem o tym, że mi determinacji nigdy nie zabraknie, a bycie kandydatem na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej to największy zaszczyt i ukoronowanie ambicji, jaki można sobie wyobrazić.”. Podobnego zdania jest Barbara Nowacka. Choć jej zdaniem Campus Polska nie jest miejscem na kampanię polityczną, to jednak może skłonić jego uczestników nad przyszłym wyborem.

Jakie będą prognozy na przyszłość?

Odpowiadając na pytanie, kto zostanie prezydentem Polski, Barbara Nowacka nazwała Rafała Trzaskowskiego „kompetentnym i odważnym politykiem z wizją”. Duże nadzieje pokładała również w uczestnikach Campusu Polska. „Mam nadzieję, że będzie to moment, w którym młodzi pomyślą o tym, jakiego chcą mieć prezydenta: czy będzie to prezydent odważny, światły, progresywny, postępowy, podpisze się pod ich żądaniami, czy nie” – Powiedziała minister edukacji. Jak dodała Barbara Nowacka: „Sam Campus będzie trudny, bo będziemy konfrontowani z trudnymi pytaniami młodzieży, która jest dociekliwa i bezkompromisowa.”. Adam Szłapka dodał: „Rafał jest absolutnie najlepszym kandydatem, ale na Campusie będziemy rozmawiać o przyszłości i wszystkie osoby, które są na Campusie Przyszłości myślą w kategoriach Polski przyszłości i tym, jak chcieliby sobie ją wyobrazić.”. Campus Polska odbędzie się w dniach 23-29 Sierpnia 2024. Weźmie w nim udział ponad 1300 osób z Polski i 100 zaproszonych gości z zagranicy.

Przeczytaj też o tym, jakie jest wynagrodzenie prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia